Halıcıoğlu metrobüs durağı yeniliki

Halıcıoğlu metrobüs durağı yeniliki / Metrobüs İstasyonlarını Yaya ve Engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmalar kapsamında yeni bir Yaya Üstgeçidinin daha yapımına başlandı. / metrobüs, halıcıoğlu metrobüs durağı, d-100, istanbul büyükşehir belediyesi,

Metrobüs İstasyonlarını Yaya ve Engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmalar kapsamında yeni bir Yaya Üstgeçidinin daha yapımına başlandı.

Beyoğlu’da, Halıcıoğlu ile Sütlüce mahalleleri arasında kalan D-100 Karayolu üzerine; bu mahalleleri birbirine bağlayacak olan ve Halıcıoğlu Metrobüs İstasyonuna yolcuların daha konforlu erişimlerini sağlayacak olan yeni yaya üst geçit projesinin imalatına başlandı.
Çalışma ile Beyoğlu/Sütlüce ve Halıcıoğlu Mahalleleri yaya olarak birbirine bağlanacak.
1 ay için tamamlanacak olan Yeni Yaya Üstgeçidi ile Metrobüs istasyonuna ulaşmak isteyen yayalar son derece güvenli bir biçimde erişimlerini sağlayacaklar.
Halıcıoğlu-Sütlüce Metrobüs İstasyonu Yeni Yaya Üstgeçidinin uzunluğu: 134 metre, genişliği 6 metre, merdiven genişliği 3 metre olacak şekilde tasarlandı.
Metrobüs istasyonuna ayrıca, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın erişimleri için 3 adet asansör yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Metrobüs İstasyonlarını Yaya ve Engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu hale getirecek çalışmaları kapsamında:
Avcılar-Beylikdüzü (TÜYAP) Metrobüs Hattında  yeralan 11 istasyon engelli erişimine uygun bir şekilde yapılmış, fiziki olarak mümkün olan bütün istasyonlarda asansörler, yürüyen merdivenler ve rampalar yapılarak engelli ve yaya kullanımına uygun hale getirilmiştir.
Avcılar-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattında yeralan ve fiziki olarak mümkün olan istasyonlardan;
Zincirlikuyu, Mecidiyeköy hem Metrobüs hem de Metro bağlantıları için tünel, asansör, yürüyen merdiven, yürüyen bantların imalatları tamamlanmıştır.
PER-PA (Darulaceze)’daki Talatpaşa Köprüsü de yenilenerek Metrobüs yolcularının kullanımına hazır hale getirilmek üzeredir.
Halıcıoğlu-Sütlüce arasında yapımına başlanan yeni yaya üstgeçidi de bu kapsamdaki çalışmalardandır.
Cevizlibağ ve Cennet İstasyonlarında projeler tamamlanmış kısa zamanda uygulanmasına başlanacaktır.
Şirinevler Metrobüs İstasyonu’nun proje çalışmaları da tamamlanmak üzeredir.
Engelli erişimine uygun olan Beşyol, Merter, Edirnekapı, Söğütlüçeşme İstasyonları ve diğer istasyonlarda da konforu artırmak için çalışmalar devam etmektedir.
Proje çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce, uygulamalar ise; Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilmektedir.
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
BASIN DANIŞMANLIĞI

metrobüshalıcıoğlu metrobüs durağıd-100istanbul büyükşehir belediyesi

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.