Sessiz kalmamız düşünülemez

Sessiz kalmamız düşünülemez / Başbakan Erdoğan, 'Türkmen kardeşlerimizin Suriye'de maruz bırakıldığı ızdırap ve istibdat karşısında sessiz kalmamız asla düşünülemez' dedi. / Başbakan Erdoğan,Türkmen, Türkmen kardeşlerimiz, haber, haberler

Başbakan Erdoğan, 'Türkmen kardeşlerimizin Suriye'de maruz bırakıldığı ızdırap ve istibdat karşısında sessiz kalmamız asla düşünülemez' dedi.

SON.TV - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Türkmenleri Platformu'nca Ankara Dedeman Otel'de düzenlenen 'Suriye Türkmenleri Meclisi Kuruluş Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Suriye Türkmenleri Platformu ile daha önce geçen yıl 14 Aralık'ta İstanbul'da bir araya geldiğini anımsatarak, 'Sizleri kendi evinizden ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum ve bir kez daha evinize hoş geldiniz diyorum' diye konuştu.

Bugün Ankara'da ikinci buluşmayı gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, Suriye Türkmenleri Platformu'nun Türkmen siyasi bilincinin pekiştirilmesi, güçlendirilmesi amacıyla yaptıkları bu anlamlı buluşmanın hayırlara vesile olmasını diledi.

Erdoğan, şunları söyledi:
'Suriye Türkmenlerinin Esed rejiminin 2 yılı aşkın süredir yürüttüğü şiddet politikasına, bir diktatörlük anlayışının uygulanışına bütün bunlarla birlikte yüz bine yakın şehidin olduğu bir coğrafyada sürdürdüğü bu zulme karşı verdiği onurlu mücadele asla hatıralardan silinmeyecektir.

Bir insani trajediye yol açan bölgenin güvenliğini, istikrarını ciddi şekilde tehdit eden bu mezalim ve saldırgan tutuma karşı direnişiniz, biliniz ki özgür ve demokratik Suriye'nin doğuşuna, inşasına önemi katkı sağlamaktadır.'

Türkmenlerin büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele ettiğini belirten Erdoğan, "Suriye Türkmenlerinin sesi ve vicdanı olması beklenen bir meclis kurulması çalışmalarını destekliyorum" dedi.

Suriyeli Türkmenlere destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:
'Bizim Türkmen kardeşlerimizin Suriye'de maruz bırakıldığı bu ızdırap ve istibdat karşısında sessiz kalmamız asla düşünülemez. Türkiye Cumhuriyeti, Türkmen kardeşlerimizin çıkarlarını her platformda en yüksek sesle dile getirmektedir ve getirmeye de devam edecektir."

Başbakan ErdoğanTürkmenTürkmen kardeşlerimizhaberhaberler

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.