Yine doktora şiddet

Yine doktora şiddet / Giresun'un Espiye İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel, hasta yakınlarının saldırısına uğradı. / giresun, sağlık-sen, memur haberleri, doktora şiddet,

Giresun'un Espiye İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel, hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Sağlık Sen Giresun Şubesi saldırıyı hastane önünde gerçekleştirdiği “Baretli ve kasklı” eylemle protesto etti.
Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Espiye Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. “Baretli ve kasklı” gerçekleştirilen eylemde basın açıklamasını okuyan Süral, geçtiğimiz Pazartesi akşamı Espiye Devlet Hastanesi’nde Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel’in, hasta yakınlarının saldırısına uğradığını söyledi.

Başhekim Yuva ve Müdür Yüksel’e yapılan saldırıyı kınadıklarını aktaran Süral,”Yaşamış olduğumu bu insanlık dışı olay ve ülkemizin çeşitli bölgelerindeki sağlık çalışanlarına karşı girişilen şiddetin artarak devam etmesi göz önünde tutulduğunda sağlık çalışanlarının güvenliğinin ciddi bir sorun haline geldiğini görmekteyiz. Şiddet hiçbir zaman hak arama yolu değildir. Hiçbir zaman olmamalıdır da” dedi.

Sağlık çalışanlarının artık can güvenlikleri için “Çelik Yelek” ya da “Baret” veya da “Kask” takmak zorunluluğunu kendilerinde hisseder hale geldiklerine işaret eden Süral, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda yapılan tüm şiddet olaylarını gözden geçirmelidir. Bakanlık, sağlık çalışanlarının güvenli bir ortam ve çalışma koşulları oluşturmalıdır. Her türlü hakaret ve zorluğa karşı öz verili bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarına karşı yapılan tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz”

giresunsağlık-senmemur haberleridoktora şiddet

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.