Yine doktora şiddet

Giresun'un Espiye İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel, hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Yine doktora şiddet / Giresun'un Espiye İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel, hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

SON TV Sağlık Sen Giresun Şubesi saldırıyı hastane önünde gerçekleştirdiği “Baretli ve kasklı” eylemle protesto etti.

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Espiye Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. “Baretli ve kasklı” gerçekleştirilen eylemde basın açıklamasını okuyan Süral, geçtiğimiz Pazartesi akşamı Espiye Devlet Hastanesi’nde Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ve Müdürü Kazım Yüksel’in, hasta yakınlarının saldırısına uğradığını söyledi.

Başhekim Yuva ve Müdür Yüksel’e yapılan saldırıyı kınadıklarını aktaran Süral,”Yaşamış olduğumu bu insanlık dışı olay ve ülkemizin çeşitli bölgelerindeki sağlık çalışanlarına karşı girişilen şiddetin artarak devam etmesi göz önünde tutulduğunda sağlık çalışanlarının güvenliğinin ciddi bir sorun haline geldiğini görmekteyiz. Şiddet hiçbir zaman hak arama yolu değildir. Hiçbir zaman olmamalıdır da” dedi.

Sağlık çalışanlarının artık can güvenlikleri için “Çelik Yelek” ya da “Baret” veya da “Kask” takmak zorunluluğunu kendilerinde hisseder hale geldiklerine işaret eden Süral, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanlığı, son zamanlarda yapılan tüm şiddet olaylarını gözden geçirmelidir. Bakanlık, sağlık çalışanlarının güvenli bir ortam ve çalışma koşulları oluşturmalıdır. Her türlü hakaret ve zorluğa karşı öz verili bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarına karşı yapılan tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz”

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir