Ulusal Kanal'dan ESAD ile röportaj

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek’in kanalı Ulusal Kanal’da Suriye'de kendi halkını bombalatan Esad’le röportaj yayınlandı. Röportajda Esad'ın Türkiye'ye saldırmasına çanak tutuldu.

Ulusal Kanal'dan ESAD ile röportaj / Ergenekon sanığı Doğu Perinçek’in kanalı Ulusal Kanal’da Suriye'de kendi halkını bombalatan Esad’le röportaj yayınlandı. Röportajda Esad'ın Türkiye'ye saldırmasına çanak tutuldu.

SON TV SON.TV / Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Fikret Akfırat, Suriye'de kendi halkını bombalatan Esad ile röportaj için Şam'a kadar gitti.

“Türk hükümetinin eli Suriye’de akan kana bulaşmıştır” diyen Esad, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı yalan söylemekle suçladı. Esad, “Erdoğan’ın aklı Müslüman Kardeşler aklıdır” diyerek şunları söyledi;

“Eğer Erdoğan iddia ettiği gibi Suriye’deki sorunun çözümü için öneriler yapmışsa, bu önerilerin silahlı gruplara verilen destekle ne ilişkisi var? Bugün Erdoğan Katar’ın mali desteğiyle silahlı grupları getirmekte, Türkiye toprakları içinde onlara silah sağlamakta, tıbbi ve başka hizmetler sunmakta ve Suriye’ye göndermektedir. Erdoğan yalan söylüyor. Ve bu önerileri maske olarak kullanıyor. Biz herhangi bir taraftan gelen nasihatları kabul ederiz. Ve lakin Suriye’nin iç islerine müdahaleyi kabul edemeyiz.”

Esad'ın CHP'li vekiller ardından Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükumetini her fırsatta eleştiren Aydınlık gurubuna röportaj vermesi manidar bulundu. Bu röportaj "Esad Başbakan Erdoğan'ı zor durumda bırakmak için her fırsatı değerlendiriyor"şeklinde değerlendirildi.

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir