Dünyanın en zengin siyasetçisi

Dünyanın en zengin siyasetçisi / New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg geçen yıl servetini beş milyar dolar daha artırdı.
 / new york belediye başkanı, michael bloomberg, en zengin siyasetçi, ekonomi, haber, haberler

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg geçen yıl servetini beş milyar dolar daha artırdı.

Son üç dönemdir New York Belediye Başkanı olan Michael Bloomberg’in malvarlığı geçen yıl 5 milyar dolar arttı. Bloomberg, dünyanın en zengin politikacısı.

Forbes rakamlarına göre, Michael Bloomberg’in serveti geçen yıl 22 milyar dolardı. Bu yılki hesaplamalara göreyse 27 milyar dolara yükseldi.

Bloomberg’in malvarlığının büyük bir kısmı sahip olduğu finansal veri şirketinden geliyor.Belediye Başkanı, Bloomberg LP’nin yüzde 88’ine sahip. Kuruluş 1982 yılında kuruldu ve geçen yıl 7.9 milyar dolar gelir elde etti. Ajans 2011’de 7.6 milyar dolar kâr etmişti.

YATIRIMLARINDAN KAZANIYOR
Bloomberg’in gelirinin diğer kısmı ise özel girişim sermayesi Quandrangle Group’dan geliyor. Belediye Başkanı 2010 yılında bu gruba 5 milyar dolarlık yatırım yapmıştı.

new york belediye başkanımichael bloombergen zengin siyasetçiekonomihaberhaberler

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.