• SON TV >
  • >
  • Dünyanın en büyük dev örümcek yengeci!

Dünyanın en büyük dev örümcek yengeci!

Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen "Big Daddy" ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı.

Dünyanın en büyük dev örümcek yengeci! / Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen "Big Daddy" ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı.

SON TV SON.TV - Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen "Big Daddy" ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı.

Dünyada sayısızca örümcek yengeci olduğunu bildiren bilim adamları, bu türün dünyada bir ilk olduğunu söyledi.

2.7 metre olan dev yengeç görenleri şaşırtıyor. Japonya’da yemeklerde eti de yenilen dev örümceğin İngiltere’de bir sergiye gönderilmesi, izleyenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Japonya’da bulunan hayvanat bahçesinin Genel Müdürü Jenn Newtoon ise yerel kaynaklara, önümüzdeki günlerde aynı yengeçe benzer başka bir dev yengecinde görücüye çıkacağını kaydetti. Dev yengecin besin kaynağı ve uzun yaşama sırrının ise ölü balık ve küçük kabuklu hayvanlardan beslendikleri de kaydedildi.

Dev örümcek yengecin hayatta kalmasının sırrının ise hayvanat bahçesinde bulunan dev tankerde bulunan soğuk suyun etkisinin yüksek olduğunu da belirtildi.

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir