Dünyanın en büyük dev örümcek yengeci!

Dünyanın en büyük dev örümcek yengeci! / Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen 'Big Daddy' ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı. 
 / Dev yengeç, dev örümcek, Jenn Newtoon,Big Daddy

Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen 'Big Daddy' ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı.

SON.TV - Japonya’da bir hayvanat bahçesinde beslenen "Big Daddy" ismi verilen dev örümcek yengeç, İngiltere’de bir sergi salonunda görücüleri şaşırttı.
Dünyada sayısızca örümcek yengeci olduğunu bildiren bilim adamları, bu türün dünyada bir ilk olduğunu söyledi.
2.7 metre olan dev yengeç görenleri şaşırtıyor. Japonya’da yemeklerde eti de yenilen dev örümceğin İngiltere’de bir sergiye gönderilmesi, izleyenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Japonya’da bulunan hayvanat bahçesinin Genel Müdürü Jenn Newtoon ise yerel kaynaklara, önümüzdeki günlerde aynı yengeçe benzer başka bir dev yengecinde görücüye çıkacağını kaydetti. Dev yengecin besin kaynağı ve uzun yaşama sırrının ise ölü balık ve küçük kabuklu hayvanlardan beslendikleri de kaydedildi.
Dev örümcek yengecin hayatta kalmasının sırrının ise hayvanat bahçesinde bulunan dev tankerde bulunan soğuk suyun etkisinin yüksek olduğunu da belirtildi.
.

.

Dev yengeçdev örümcekJenn NewtoonBig Daddy

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.