Putin'den Boston telefonu!

Putin'den Boston telefonu! / Bostan'da meydana gelen patlamanın faillerinin Çeçen kökenli olması nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Putin, Obama'yı arayarak başsağlığı diledi. / boston maratonu saldırısı, patlama, bomba, çeçen, obama, beyaz saray, putin, rusya, dünya, haber, haberler

Bostan'da meydana gelen patlamanın faillerinin Çeçen kökenli olması nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Putin, Obama'yı arayarak başsağlığı diledi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Barack Obama arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Boston'daki trajik can kayıplarından dolayı Rus halkı adına başsağlığı dileklerini iletti.

Putin'e duygularından dolayı teşekkür eden ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin, Boston saldırısı sonrası dahil, terörle mücadelede Rusya'dan gördüğü yakın işbirliğini övdü.

Beyaz Saray'daki açıklamada, Obama ve Putin'in terörle mücadele ve güvenlik konularında aralarındaki işbirliğini bundan sonra da sürdürme yönünde mutabık kaldıkları belirtildi.

'TERÖRİSTİN MİLLİYETİ OLMAZ'

Rusya Devlet Başkanı Putin'in basın sözcüsü Dmitry Peskov da, Boston maratonu saldırısını gerçekleştirenlerin iki Çeçen kardeş çıkması sonrası bir açıklama yaptı. Zanlıların Çeçen olduğunun hatırlatılması üzerine konuşan Peskov, "Teröristlerin milliyeti olmaz, her ne olursa olsun cezalandırılması gerekir" dedi.

'BENİM TERÖRİSTİM, SENİN TERÖRİSTİN'

Rusya'nın Soçi kentinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, "Çeçen'di, Çeçen değildi, Rusya'dandı veya Türkiye'dendi (çünkü teröristlerin en son Türkiye pasaportlarıyla çıkış yaptıkları söyleniyor) konularını soyutlayarak var olan gerçekten uzaklaşamayız. Size bu konuyla ilgili bir şey hatırlatmak istiyorum, 2000'li yıllarda Kuzey Kafkasya'da savaş olduğu zaman Putin defalarca, 'Benim teröristim, senin teröristin olmaz. Onları bu şekilde ayırt etmemeliyiz, hak ettikleri şekilde cezalandırmalıyız' demişti" şeklinde konuştu.

boston maratonu saldırısıpatlamabombaçeçenobamabeyaz sarayputinrusyadünyahaberhaberler

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.