Fatih Sultan Mehmet'in üzerinde bulunan kaftanı Topkapı Sarayı'nda

Fatih Sultan Mehmet'in üzerinde bulunan kaftanı Topkapı Sarayı'nda / İstanbul'un fethinin 560. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Topkapı Sarayı Müzesi'nde, 'İstanbul'un Fatihi Sultan 2. Mehmed Han' sergisi açıldı.
 / Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi,İstanbul Kültür Müdürlüğü

İstanbul'un fethinin 560. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Topkapı Sarayı Müzesi'nde, 'İstanbul'un Fatihi Sultan 2. Mehmed Han' sergisi açıldı.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve İstanbul Kültür Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla Silahtar Hazinesi'nde açılan sergide, Fatih Sultan Mehmet'in eşyaları ve portrelerinden oluşan 11 eser yer alıyor. Sergideki eserler; Fatih'in, Nakkaş Osman tarafından resimlenen 'Kıyafetü'l insaniye fi şema'ilü'l Osmaniye' portresi, Türkçe ve Yunanca yazı denemeleri, tuğraları ve portre çizimleri bulunan defteri, vefatında üzerinde bulunan kaftanı ile kılıcından oluşuyor.

İŞTE FATİH SULTAN MEHMET'İN ÜZERİNDE BULUNAN KAFTANI
.

.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesiİstanbul Kültür Müdürlüğü

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.