ÖSYM 2013 Tercih Kılavuzu

ÖSYM 2013 Tercih Kılavuzu / ÖSYM, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayınladı. / tercih, üniversite tercihi, 2013 tercih kılavuzu,ösym tercih kılavuzu,ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, eğitim, tercih klavuzxu, ösym tercih klavuzu, lys tercih klavuzu, ösym,

ÖSYM, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayınladı.

2013-ÖSYS tercih işlemleri, 8 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak ve 18 Temmuz 2013 tarihinde sona erecektir.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2012-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2012-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri, 12-20 Ağustos 2013 olarak yeniden belirlenmiştir. 2013-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (3 Temmuz 2013)

Genel Bilgiler

Tablolar

Tablo 3A/Tablo 3B

Tablo 4

Tablo3A, Tablo3B ve Tablo4 de yer alan Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları

Tablo5 ve Tablo 5'te Yer Alan Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları

Tablo6A, Tablo6B, Tablo6C, Tablo7 ve Tablo8

tercihüniversite tercihi2013 tercih kılavuzuösym tercih kılavuzuÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzueğitimtercih klavuzxuösym tercih klavuzulys tercih klavuzuösym

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.