Gezi olayları KOÇ ve İSPARK'I karşı karşıya getirdi

Gezi olayları KOÇ ve İSPARK'I karşı karşıya getirdi / Gezi olaylarında sığınak, yığınak ve eczane olarak kullanılan alan, KOÇ grubu ve İspark'ı karşı karşıya getirdi. / gezi parkı, divan, ispark

Gezi olaylarında sığınak, yığınak ve eczane olarak kullanılan alan, KOÇ grubu ve İspark'ı karşı karşıya getirdi.

Olaylara ve tartışmaya konu olan otopark için KOÇ grubu "Bizim değil İSPARK'ın otoparkı. ilgimiz yok" derken İSPARK da "Biz oraya giremedik bile. Alan kapatıldı" diyerek suç duyurusunda bulundu. İşte karşılıklı açıklamalar:

KOÇ: OTOPARK İSPARK'IN
Otelimizin önündeki otoparkta Gezi Parkı olayları öncesindeki günlerde hazırlık yapıldığı, otoparkın önceden hastane haline getirildiği, iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır. Bahsi geçen ve otelimizin önündeki otopark İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK tarafından işletilmekte olup, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtları da kolaylıkla sağlanabilir.

İSPARK: ORASI İŞGAL EDİLDİ
"Taksim'de gerçekleşen eylemler sırasında İSPARK tarafından işletilen Divan Otel Otoparkı işgal edilmiştir.
İşgalin polis müdahalesi ile sonlandırılmasına kadar geçen sürede otopark kullanım dışı kalmıştır.

Göstericilere ait malzemeler polis müdahalesinin ardından otoparktan çıkarılabilmiştir.

Yine otoparkın durumuna ilişkin tespit çalışmaları da ancak polis müdahalesinden sonra gerçekleştirilebilmiştir.

Otoparkın işgali ve işgalden kaynaklanan zarara ilişkin suç duyurusu dilekçesi 17-06-2013 tarihinde 2013/87669 no ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmiştir
Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

gezi parkıdivanispark

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.