Mustafa Karataş'a Hristiyan kadından oruç sorusu

Mustafa Karataş'a Hristiyan kadından oruç sorusu / Kanal 7'de Ramazan programı sunan Mustafa Karataş'a Hristiyan bir kadının yönelttiği ilginç soru dikkat çekti. / kanal 7, mustafa karataş, hristiyan kadın, hristiyan oruç, oruç tutma,

Kanal 7'de Ramazan programı sunan Mustafa Karataş'a Hristiyan bir kadının yönelttiği ilginç soru dikkat çekti.

17 yıldır Türkiye'de yaşadığını ve 2 yıldır oruç tuttuğunu söyleyen kadına Karataş, ‘Öncelikle saygı açısından sevap kazanıyorsunuz. Müslümanların bu ibadetine katılarak siz de ortak oluyorsunuz. Bunun rahatlığı ve huzuruna da erişiyorsunuz' dedi.

Karataş, bazı Müslümanların, Müslümanlığın güzelliğinin farkında olmadığını söyleyerek ‘Burada dikkatimi çeken şu var. ‘Ben oruç tutmuyorum. Allah'ın bildiğini kuldan mı saklayacağım’ diyerek, kasıtlı olarak milletini gözünün önünde yiyen ve sigara üfleyenlere de sizin bu davranışınız bir saygı örneği teşkil ediyor. Sizin de orucunuzun bir günahı olmaz. Allah bunların karşılığını verir' dedi.


kanal 7mustafa karataşhristiyan kadınhristiyan oruçoruç tutma

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.