Sagopa Kajmer'den Gezi yorumu

Sagopa Kajmer'den Gezi yorumu / Ünlü rapçi Sagopa Kajmer Gezi parkı eylemlerinin hükümete darbe yapmak amaçlı olduğunu belirtti.
 / Sagopa Kajmer, gezi, Sagopa Kajmer gezi yorumu, taksim, gezi olayları

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer Gezi parkı eylemlerinin hükümete darbe yapmak amaçlı olduğunu belirtti.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde ‘sağduyu’ya davet eden mesajları nedeniyle eleştirilen ünlü rap’çi Sagopa Kajmer, “Benim orada gördüğüm şey hükümeti darbeyle indirmekti!”
Gezi Parkı eylemleri sürecinde ‘sağduyu’ ve ‘itidal’e davet eden mesajları nedeniyle bir kısım sanat camiasından bir kısım ismin orantısız tepkisine maruz kalan rap şarkıcısı Sagopa Kajmer, Star’a maddi manevi büyük yıkıma yol açan süreci değerlendirdi.

Eylemler sırasında “Umarım İstanbul’da ve tüm Türkiye’de tansiyon diner. Herkes huzura erer. Demek istediğim sadece bu. Hoşçakalın” tweet’inden sonra Sagopa için Twitter ve Ekşi Sözlük üzerinden linç kampanyası yürütülmüştü. Sanatçıların özgürce düşüncesini açıklayabilmesinin sanatın temel gerekliliği olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Sosyal medyada sohbet etmek, fikir paylaşmak güzel bir şey. Benim fikirlerimi beğenmeyen, yerden yere vuranlar da olabilir. Zaten ben de onların fikirlerini el üstünde tutmuyorum. Ben, ülkemi düşünürüm. Gezi eylemlerinde gördüğüm tüm tavır yönetimi devirmek adına. Ne bir ağaç, ne bir park söz konusu. Durum böyle olunca içtenlik kalmıyor. Ben insanların dolduruşuyla patlayacak bir silahın mermisi de olmadım.”

Mübarek Ramazan bizim kıymetlimiz

Ramazan yılda bir geliyor, onu yeterince iyi ağırlamak ve ona değer vermek gerek. Ben kıymetini bilenlerden olma heveslisiyim. “Ah o eski Ramazanlar” demeyelim “Ah güzelim Ramazan” diyelim. Çünkü Ramazan bizim kıymetlimizdir, inanan bir insan için Ramazan değerli bir misafirdir. Allah tekrarını nasip etsin!..”

Bu yıkım sanatla müzikle süslendi


“Bu ülke üzerinde gizli hesaplar yürüten dış güçleri ve buna yıllarca ruhen ve bedenen direnenleri, okumadık mı hep... Müzikle, güzel sanatlarla süslenen çökertme planları alçakça. Türkiye’yi daha iyi yerlere getirmek isteyen bir çoğunluk varsa işte bu genç adam o çoğunluğun içindedir. Aldanmamak gerek, yakıp yıkmamak gerek...

Sagopa KajmergeziSagopa Kajmer gezi yorumutaksimgezi olayları

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.