Sinan Aygün'den 2,5 milyon Euro açıklaması

Ergenekon davasında 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'ün evinde bulunan 2,5 milyon Euro'ya "terör örgütünün faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu" gerekçesiyle el konuldu. SON.TV el konulan parayı Sinan Aygün'e sordu.

Sinan Aygün'den 2,5 milyon Euro açıklaması / Ergenekon davasında 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'ün evinde bulunan 2,5 milyon Euro'ya "terör örgütünün faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu" gerekçesiyle el konuldu. SON.TV el konulan parayı Sinan Aygün'e sordu.

SON TV Ergenekon davasında 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün'ün evinde bulunan 2,5 milyon Euro'ya "terör örgütünün faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu" gerekçesiyle el konuldu. SON.TV el konulan parayı Sinan Aygün'e sordu.

Para ile ilgili konuşmayacağım

Aygün mahkemenin el koyduğu 2,5 milyon Euro ile ilgili gerekçeli karar çıktıktan sora Yargıtay'a başvuracağını söyledi. Aygün, şunları söyledi:

“El konulan para ile ilgili bir şey söylemeyeceğim. Nihayetinde hakimin verdiği karardır. Şimdilik bu karara saygı duyuyorum. Konuyu Yargıtay'a taşıyacağım. Para konusu ile ilgili gerekçeli karar çıktıktan sonra yargıtaya durumu izah edeceğim. Davanın geneli ile ilgili Bir şey söylemem söz konusu değil. Uygulayıcılar kararı vermiş. Gerekçeli kararı şuanda bekliyorum.”

12 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Ergenekon davasında CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, 1 Haziran 2005 tarihinden önce yürürlükte olan 765 sayılı TCK'nın 147. maddesinde yazılı Türkiye Cumhuriyeti İcra vekilleri heyetini cebren iskat veya vazife görmekten cebren men etmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Aygün’ün eyleminin ‘eksik teşebbüs’ aşamasında kaldığını belirten mahkeme heyeti, suçun işleniş biçimi suçun konusunun önem ve değeri, meydana gelecek zarar veya tehlikenin ağırlığını dikkate alarak 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Aygün ayrıca kişisel verilerin kaydedilmesi suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Ergenekon'un finansmanı

Mahkeme, Aygün'ün evinde bulunan 2 milyon 500 bin Euro’suna “Ergenekon silahlı terör örgütünün bir kısım eylem ve faaliyetlerinin finansmanı için bulundurulduğu” gerekçesiyle el koymuştu.

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir