• SON TV >
  • >
  • Bakan Binali Yıldırım: Asıl bayram 29 Ekim'de

Bakan Binali Yıldırım: Asıl bayram 29 Ekim'de

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, bayramda trenlerin kusursuz ve dolu çalıştığını belirterek, “Asıl bayramı, Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT hattının açılmasıyla 29 Ekim'de yaşayacağız" dedi.

Bakan Binali Yıldırım: Asıl bayram 29 Ekim'de / Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, bayramda trenlerin kusursuz ve dolu çalıştığını belirterek, “Asıl bayramı, Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT hattının açılmasıyla 29 Ekim'de yaşayacağız" dedi.

SON TV Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, bayramda trenlerin kusursuz ve dolu çalıştığını belirterek, “Asıl bayramı, Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT hattının açılmasıyla 29 Ekim'de yaşayacağız" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ramazan Bayramı’nda trenlerin planlandığı gibi kusursuz ve dolu çalıştığını belirterek, “Demiryolu yatırımları artarak devam edecek. Asıl bayramı, Marmaray ve Ankara-İstanbul YHT hattının açılmasıyla 29 Ekim'de yaşayacağız” dedi.

Yıldırım, açıldığı günden bu yana yüksek hızlı trenlerde 11 milyon 500 bine yakın yolcu taşındığını ifade etti. Bayram süresince de 60 bin yolcu taşıdıklarını anlatan Yıldırım, "Bayram süresince günlük 660 tren, vatandaşlarımızı güvenli olarak taşıdı. Demiryolları da yolcular da Ramazan Bayramı’nda bayram etti. Hiçbir vatandaşın burnu kanamadan gerek bölgesel trenler gerek banliyöler gerek ana hat trenleri gerekse yüksek hızlı trenler ek seferleriyle planlandığı gibi hizmet verdi" diye konuştu.

Demiryolu ulaşımı ve bayramdaki genel ulaşım eğiliminin demiryollarına yatırımın ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirten Yıldırım, bundan sonra da gerek devam eden projelerde gerekse yeni projelerde demiryollarına ağırlık vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yıldırım, önümüzdeki birkaç yılda Türkiye nüfusunun yarısına tekabül eden 15 kentin YHT ile birbirine bağlanacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir