• SON TV >
  • >
  • Şehit Esma'nın babası Bilteci gözaltında

Şehit Esma'nın babası Bilteci gözaltında

Mısır İçişleri Bakanlığı yetkililerinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yöneticilerinden Prof. Dr. Muhammed el-Bilteci'yi gözaltına aldığı bildirildi.

Şehit Esma'nın babası Bilteci gözaltında / Mısır İçişleri Bakanlığı yetkililerinin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yöneticilerinden Prof. Dr. Muhammed el-Bilteci'yi gözaltına aldığı bildirildi.

SON TV İçişleri Bakanlığı kaynakları, Bilteci'nin Giza bölgesindeki köylerden birinde yakalandığını ve bu süreçte herhangi bir zorluk çıkarmadığını belirtti.

Bilteci'nin, savcılığın hakkında çıkardığı tutuklama kararı çerçevesinde, Kahire'nin güneyindeki Tora cezaevine aktarılana kadar sıkı güvenlik şartları altında korunan bir emniyet binasında tutulduğu kaydedildi.

Güvenlik güçleri, ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri darbeyle görevden alınmasından sonra İhvan yöneticilerine yönelik gözaltı operasyonlarını sürdürüyor. Gözaltına alınan önemli isimler arasında, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, yardımcıları Hayrat Şatır, Raşid Beyumi ve diğer İslami siyasi parti temsilcileri yer alıyor.

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir