Declan Dineen Twitter takipçileriyle buluştu

Declan Dineen Twitter takipçileriyle buluştu / Twitter kullanıcısı Declan Dineen’ın aklına bir Cumartesi akşamı bir fikir geldi. Fikrin aptalca olduğunu düşündü ama yine de aklındakini gerçekleştirdi. / twitter, Declan Dineen, takipçileriyle buluştu, İskoçya, Glasgow kenti

Twitter kullanıcısı Declan Dineen’ın aklına bir Cumartesi akşamı bir fikir geldi. Fikrin aptalca olduğunu düşündü ama yine de aklındakini gerçekleştirdi.

Twitter sadece haber alıp vermek amacıyla mı kullanılır? İskoçya’daki bir kullanıcının hikayesi Twitter’ın ‘sosyalleşmek’ amacıyla da kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Twitter kullanıcısı Declan Dineen’ın aklına bir Cumartesi akşamı bir fikir geldi. Fikrin aptalca olduğunu düşündü ama yine de aklındakini gerçekleştirmeye karar verdi.

İskoçya’nın Glasgow kentinde yaşayan 32 yaşındaki Dineen, Ocak ayında bloğuna şöyle bir not yazdı: “Beni Twitter’da takip eden tüm insanlarla tanışmak istiyorum. Bir liste yaptım. Şimdiye kadar beş kişiyle buluştum. Müthişti.”
Ama şöyle bir not da düştü: “Eğer buluşulan kişi bir sapık çıkarsa ne olur?”

Dineen ekledi: “İnsanlar genelde sapık değildir. Buluştuklarınızın yüzde 99’ı iyi insanlardır.”
Tehlikeli bir şey yapmadığına kendi kendini ikna eden part-time sihirbaz ve senaryo yazarı Dineen takipçileriyle buluşmaya devam etti.

Gerçek olmayan takipçiler


Sekiz ay sonra 150 Twitter takipçisiyle buluşmuş olacaktı. Ancak kurallar biraz değişmişti.

Birincisi, tüm takipçileriyle buluşması mümkün olmamıştı çünkü onlardan bazıları gerçek insanlar değildi.
Bunun dışında Twitter’da aktif olmayan insanlar vardı ve bu kişiler onun talebine yanıt vermediler.
Ayrıca teklifini geri çeviren insanlar da olmuştu.
Bunun birlikte Dineen 100’den fazla takipçisiyle yüz yüze görüştüğü gibi çoğunluğu yurtdışından olmak üzere 40 kişiyle de Skype üzerinden görüştü.

Peki takipçileri kimlerdi?


Dineen buluştuğu yaklaşık 30-40 kişinin kendisini yaklaşık 10 sene önce video oyunları forumlarında yazdıklarından dolayı tanıyan ‘modası geçmiş’ insanlar olduğunu söylüyor.
Diğerleriyse 2010 ve 2011’deki sihirbazlık gösterileri nedeniyle kendisini tanıyanlarmış.
Bir grup kişi ise kendisini neden takip ettikleri hakkında fikri olmayan insanlarmış.

Görüşürken alınacak önlemler


Dineen İskoçya kentleri Glasgow ve Edinburg’daki buluşmaların kolay geçtiğini söylüyor.
Ama daha sonra İngiltere turuna da çıkmaya karar vermiş.
“14 günde 17 kente gittim. 62 kişiyle buluşmayı düşünüyordum sonunda 50 kişiyle buluştum” diyor Dineen.

Dineen böyle bir işe girişirken nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili önerilerde bulunuyor: “Kimsenin evine gitmeyin, dışarıda buluşun. Şık olun, çevrenizde insanlar olsun. Kafanızda her zaman bir kaçış stratejiniz olsun. Belki telefonunuzda bir alarm da olmalı.”
Dineen, insanların Twitter takipçileriyle buluşmasının başta garip algılanabileceğini ancak bir kez yaptıktan sonra her şeyin güzel olacağını belirtiyor.

twitterDeclan Dineentakipçileriyle buluştuİskoçyaGlasgow kenti

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.