Ünlü sanatçılara hapis şoku!

Ünlü sanatçılara hapis şoku! / Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında uyuşturucu temin etmek suçundan 15 yıla kadar hapis talep edildi / Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Ayşe Selin Boronkay, Cemal Hünal, Cenk Eren,

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında uyuşturucu temin etmek suçundan 15 yıla kadar hapis talep edildi

İstanbul polisinin Ocak ayında yaptığı operasyonda aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Ayşe Selin Boronkay, Cemal Hünal ile şarkıcı Cenk Eren'in de olduğu çok sayıda isim gözaltına alınmıştı. Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ünlü isimler serbest bırakılmıştı. Savcılık iddianameyi tamamlayarak İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Oyuncular Cemal Hünal ve Selen Katırcıoğku hakkındaki dosya ise içici oldukları gerekçesiyle ayrıldı. Hazırlanan iddianamede oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren şüpheli olarak yer aldı. Şüphelilerin 'uyuşturucu temin etmek' suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. İddianamede, ünlülerin arkadaşlarına uyuşturucu verdikleri öne sürüldü. Şüpheli ünlülerin 'örgüt üyeliği' suçundan cezalandırılmaları istenmedi. Örgütle bağlantıları olmadığı belirtilen ünlü isimlerin örgüt üyeleriyle uyuşturucu almak için yaptıkları telefon görüşmeleri de iddianamede yer aldı. Bazı ünlü isimlerin de birbirlerinden uyuşturucu aldıklarını kabul ettikleri de iddianamede anlatıldı.

Oyuncular Cemal Hünal ve Selen Katırcıoğku'nun ise içici oldukları kaydedildi. Bu nedenle Hünal ve Katırcıoğlu'nun dosyası ayrılarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Bu iki isim hakkında 'uyuşturucu madde kullanmak' suçundan soruşturma devam edecek.

Dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında uyuşturucu temin etmek suçundan 15 yıla kadar hapis talep edildi.

Çağatay UlusoyGizem KaracaYusuf Hasan AkgünAyşe Selin BoronkayCemal HünalCenk Eren

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.