Üniversiteli sevgilisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit etti

Üniversiteli sevgilisini çıplak fotoğraflarıyla tehdit etti / Kendisini terk eden sevgilisini çıplak fotoğraflarını internet ortamında yayacağı tehdidinde bulunarak zorla birlikte olan şahıs hakkında 18 yıla kadar hapis! / üniversite, çıplak fotoğraf, sevgilisi, internet, polis, cinsel saldırı, iddaname, hapis

Kendisini terk eden sevgilisini çıplak fotoğraflarını internet ortamında yayacağı tehdidinde bulunarak zorla birlikte olan şahıs hakkında 18 yıla kadar hapis!

28 yaşındaki M. U., bir süre birlikte olduğu sevgilisi 27 yaşındaki üniversite öğrencisi sevgilisi R. A.’yı tehdit etmeye başladı. Yabancı öğrenci statüsüyle Türkiye’de okuyan R. A.’yı önce sözlü ve yolladığı SMS mesajları ile tehdit eden M. U., sonuç alamayınca gizliden çektiği sevişme görüntüleriyle şantaj yapmaya başladı.

Çıplak görüntüleriyle tehdit etti


Sevgili oldukları dönemde gizlice çekilen görüntülerin internette yayınlanmasından korkan R. A., istemeyerek de olsa ayrıldığı sevgilisi ile bir kaç kez daha birlikte oldu. Bir süre sonra tehditlerden bıkan genç öğrenci çareyi polise başvurmakta buldu.

4 suçtan yargılanacak


M. U.nun ifadesini alan polis adliyeye sevk etti. Savcılık, serbest bıraktığı M. U. hakkında, “Hakaret”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek”, “Nitelikli cinsel saldırı” ve “Tehdit” suçlarından dava açtı. Şüpheli M. U.’nun çektiği çıplak görüntülerle müşteki R. A.’yı tehdit ederek onunla zorla cinsel ilişkiye girdiği belirtilen iddiannamede, “Şüphelinin çektiği görüntüleri bu şekilde kullanması özel hayatın gizliliğinin ihlalilid” denildi.

M. U.’nun 8 yıl 3 aydan 18 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

üniversiteçıplak fotoğrafsevgilisiinternetpoliscinsel saldırıiddanamehapis

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.