Casusluk krizinde MOSSAD şüphesi

Casusluk krizinde MOSSAD şüphesi / ABD ile Fransa arasındaki dinleme skandalına İsrail haber alma birimi MOSSAD’ın da karıştığı iddia edildi. / ABD,Fransa,MOSSAD,skandal,Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı

ABD ile Fransa arasındaki dinleme skandalına İsrail haber alma birimi MOSSAD’ın da karıştığı iddia edildi.

ABD ile Fransa arasındaki dinleme skandalına İsrail haber alma birimi MOSSAD’ın da karıştığı iddia edildi.

Le Monde gazetesinde yer alan habere göre, dinlemelerin MOSSAD tarafından yapılmış olabileceği belirtildi. Haberde, önceki Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Elysee Sarayı’ndaki bilgisayarlarına 2012 yapılan korsan saldırının arkasında MOSSAD’ın bulunduğu ileri sürüldü.

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’ndan (NSA) izleme faaliyetleri kapsamında bilgi isteyen Fransız yetkililere verilen yanıtta, İsrail haber alma birimi MOSSAD’ın işaret edildiği kaydedilen haberde telefon dinlemelerinin NSA ve MOSSAD tarafından yapılmış olabileceği iddia edildi.

ABDFransaMOSSADskandalAmerikan Ulusal Güvenlik Ajansı

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.