Kerkük İstihbarat binasına yapılan saldırıyı El Kaide üstlendi

Kerkük İstihbarat binasına yapılan saldırıyı El Kaide üstlendi / Önceki gün Kerkük’te meydana gelen patlama ile ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. / el kaide, kerkük, patlama, ayrıntı, saldırı, bomba

Önceki gün Kerkük’te meydana gelen patlama ile ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

Ömer ADIYAMAN - Önceki gün Kerkük’te meydana gelen patlama ile ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Kerkük'te bulunan istihbarat Müdürlüğü ve bu alanda bulunan bir alışveriş merkezine yapılan bombalı saldırıyı El-Kaide’nin üstlendiği ortaya çıktı.

İNTERNETTE BİLDİRİ YAYIMLADILAR


Konu ile ilgili El-Kaide'ye bağlı Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) isimli örgüt internet aracılığı ile bir mesaj yayımladı. Örgüt yayımladığı mesajda, "Kafirleri kendi evlerinde, istihbarat müdürlüğünde basmak üzere bir saldırı hazırladık" bilgilerine yer verdi.

Yayımlanan mesajda ayrıca El Kaide’ye bağlı bulunan bir intihar eylemcisinin bomba yüklü kamyonla istihbarat binasına girdiği kaydedildi. Sonrasında ise İstihbarat binasını havaya uçurduğunu ve böylelikle başka 3 intihar eylemcisinin içeriye girişinin sağladığı da kaydedildi.

OPERASYONU AN BE AN ANLATTILAR


Bildiride yine ilk eylemciden sonra diğer intihar eylemcilerinin 2 saat boyunca önüne çıkan kişileri otomatik silah ve el bombaları ile imha ettikleri kaydedildi.

Kerkük’te İstihbarat binası ve bir alışveriş merkezine düzenlenen saldırılarda 6'sı emniyet görevlisi, 2'si sivil, 5'i saldırgan toplam 13 kişi hayatını kaybetmiş, 72 kişi de yaralanmıştı.

el kaidekerkükpatlamaayrıntısaldırıbomba

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.