Sevilay Yükselir: '22 sene öncesine dair soruşturma açılırsa şaşırmam'

Sevilay Yükselir: '22 sene öncesine dair soruşturma açılırsa şaşırmam' / Sevilay Yükselir, bugünkü yazısında son günlerde Cemaat yazarlarının kendisini hedef tahtasına koymalarına ve hakkında yapılan iftiralara cevap verdi / Sevilay Yükselir, Dev-Sol militanı, ÖDP Genel Başkanı, Alper Taş, Ahmet Şık, Bengü Türk, Murat İde,

Sevilay Yükselir, bugünkü yazısında son günlerde Cemaat yazarlarının kendisini hedef tahtasına koymalarına ve hakkında yapılan iftiralara cevap verdi

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir 'İftira bombardımanında son bomba!' yazısında kendisinin üniversite öğrencisiyken üye olduğu derneğin bir Dev-Sol militanı için verdiği başsağlığı mesajının şimdi kendisi ve eşi için yasa dışı örgüt üyesi olduğun kanıtı olarak gösterilmesine isyan etti. O ilanın altında ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, gazeteci Ahmet Şık ve Bengü Türk kanalının yöneticisi Murat İde'nin de olduğunu ileri süren Yükselir Karı koca ikisi de teröristti! iddiasının deli saçması olduğunu yazdı.

İşte o yazıdan çarpıcı bir bölüm:
İnanın artık yoruldum. Her hafta hakkımda yapılan kara bir propagandayla ilgili açıklama yapmaktan, yapılanın sırf itibarsızlaştırmak ve yazmam konusunda geri adım atmamı sağlamaktan başka bir amaç taşımadığını anlatmaktan bıktım. Her gün yeni bir ipe sapa gelmez saçmalıkla oluruna gelmeyenleri susturmaya, sindirmeye çalışan bu güruhla mücadele etmek gerçekten zor. Çünkü bu güruhun kullandığı yöntemler çok alçakça! Çok adice! "Bel altı" diye bir tabir vardır hani. Bunlar o tabirde anlatılmak isteneni de aştılar. Siz istediğiniz kadar somut, istediğiniz kadar reel argümanlarla çıkın bu insanların karşısına onlar için hiç fark etmiyor. Sorduklarınıza, kurcaladıklarınıza cevap vermek yerine bu arkadaşlar yine o bildik yöntemlerine sarılıyorlar.

Yalan, dolan, iftirayla seviyesizliğin en dibine inmekte hiçbir mahzur görmeyen bu meşhur tayfanın son bombası ise akıllara ziyan. 8 yıl önce bir programda bazı ifadelerimin arkasını önünü kesip hazırladıkları video ile beklentilerine karşılık alamayınca 22 yıl önceki üniversite yıllarıma dalan arkadaşlar şimdi de derin arşivlerinden çıkardıkları kıytırık bir gazete kupürüyle benim ve eşimin yasa dışı DHKP-C örgütü üyesi olduğumuzu yazıp çiziyorlar.
Meğer İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okuduğumuz yıllarda üyesi olduğumuz öğrenci derneği o dönem okul arkadaşımız olan ve Bornova'da polisle bir çatışmada ölen Hamiyet Yıldız'la ilgili Cumhuriyet'e bir taziye ilanı vermiş. Ben ilk kez gördüm ama eşim diyor ki; "Karınca kararınca maddi destek olan herkesin adını yazdılar o metne!" Ve bir görseniz kimler kimler yok o ilanda.
Mesela bugün ÖDP Genel Başkanı olan Alper Taş. "İmamın Ordusu" adlı kitabı kaleme alırken hala neden olduğunu anlamadığımız, anlatılmayan sebeplerden dolayı tutuklanıp cezaevine konulan ve sonra serbest bırakılan Ahmet Şık. Ülkücü cenahın favori kanalı olarak bilinen Bengü Türk Televizyonu'nun Genel Yayın Yönetmeni Murat İde. Var da var yani. O gün öğrenci olup, bugün her biri ayrı yerlerde, farklı yayın kuruluşlarında, şirketlerde olan gazeteci arkadaşlar. İlanı koymuşlar yan tarafına da aynen şöyle yazmışlar değerli okurlarım;
"Karı koca ikisi de teröristti! 1996'da devrim nikâhı ile evlendiler. Şu anda Sevilay Yükselir Sabah Gazetesi Yazarı, eşi Mustafa Nihat Yükselir ise Star Gazetesi İnternet Yayın Müdürü!"

Yazılanları, hele o yazılanlara yapılan yorumları görünce vallahi billahi koptum. "Seni gidi pis terörist! Şimdi savcı senin kaç polisin katili olduğunu da ortaya çıkarır artık" diyenle mi dersiniz. "Savcılar göreveee!!!" diye çığlık atanlar mı dersiniz. Hakikaten şaka gibi.

Bir soruşturma falan açılırsa 22 sene öncesine dair inanın şaşırmam. Olmaz olmaz demeyin ha! Yaparlar mı yaparlar bunlar! Bi de bakmışsınız, 'devrim nikahı' dedikleri ve bin kişinin katıldığı, o dönem Avcılar'ın Belediye Başkanı olan ANAP'lı Tahsin Salihoğlu'nun kıydığı nikâh da mercek altında!

Sevilay YükselirDev-Sol militanıÖDP Genel BaşkanıAlper TaşAhmet ŞıkBengü TürkMurat İde

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.