İlker Başbuğ'un kitabı çıkıyor!

Müebbet hapis cezasına çarptırılan İlker Başbuğ'un kitabı pazartesi yayınlanacak!

İlker Başbuğ'un kitabı çıkıyor! / Müebbet hapis cezasına çarptırılan İlker Başbuğ'un kitabı pazartesi yayınlanacak!

SON TV Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un pazartesi yeni kitabı yayınlanacak.

PAZARTESİ ÇIKIYOR

Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan Başbuğ'ın Silivri Cezaevi'nde yazdığı kitap okuyucuyla buluşacak.

"SUÇLAMALARA KARŞI GERÇEKLER"

Suçlamalara Karşı Gerçekler adı verdiği kitap tam 304 sayfalık. Kitap Kaynak Yayınları taradından çıkartılıyor. Kitap Başbuğ'un tutukluluk öncesi ve sonrasını ilk kez anlatıyor.

İŞTE KİTABIN ÖNSÖZÜ!

“Haksızlıkları ve acıları benimle birlikte yaşayan ve paylaşan aileme... Sevil, Feride ve Murat’a” sözleriyle kitabına başlayan Başbuğ, kitabının önsözünde şunları yazdı:

“6 Ocak 2014 tarihinde, Silivri Cezaevi’nde geçirdiğim ikinci yılı da tamamlayacağım. Ortada, çalınan kocaman iki yıl var. Benim hayatımdan, ailemin hayatından ve yakınlarımın, sevenlerimin yaşamından çalınan koca iki yıl... Daha bu hırsızlık, gasp ne kadar devam edecek onu da bilmiyorum. Benden iki yıl çaldılar, ama yaşamından daha fazla yıl çalınan o kadar kişi var ki, onları unutmak mümkün mü? Bu tarihi süreçte; Yargı aldığı kararlarla sınıfta kaldı. Siyaset, sadece konuşarak ve seyrederek sınıfta kaldı. Medya, gerçeklere dokunmaktan çekinerek sınıfta kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, muvazzafı ve emeklisi ile silah arkadaşlarına vefasızlık göstererek sınıfta kaldı. Cezaevlerinde bulunanlar ise, aileleri ve sevenleriyle hep dimdik ayakta kaldılar. Ne eğildiler ne de bükül-düler.”

Etiketler:

GÜNÜN MANŞETLERİ


Tüm hakları saklıdır © 2013
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden içerik kullanılamaz.
Sitemiz abonesidir