MİT'ten yardım istediler

MİT'ten yardım istediler / Avrupalı istihbarat teşkilatları MİT'in kapısını çalıp yardım istedi. / mit, istihbarat, kapı, teşkilat, yardım, çarşamba

Avrupalı istihbarat teşkilatları MİT'in kapısını çalıp yardım istedi.

Suriye'ye savaşmaya giden Avrupalı gençler, Batı'yı korkuttu. El Kaide saflarında yer alan gençlerin radikal hale gelerek geri döneceğinden endişe eden Avrupalı istihbarat teşkilatları MİT'in kapısını çalarak yardım istedi. Bunlardan ilki Fransızlar oldu. Fransa istihbaratı Suriye'ye 700 gencin gittiği ve bunların 21'inin orada öldüğü bilgisini paylaştı. Son olarak Toulouse kentinden lise öğrencisi 15-16 yaşındaki iki gencin Suriye yolunda olduğu bilgisi iletildi. MİT de gençlerden birini buldu ve babası Türkiye'ye davet edilerek teslim edildi. İngiliz MI6, Alman ve İspanyol istihbarat teşkilatları da MİT'e iş birliği çağrısı yaptı. (TÜRKİYE)
mitistihbaratkapıteşkilatyardımçarşamba

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.