Binlerce insanı dinlemeye alan 'Paralel yapı'nın tapeleri yurt dışına servis etmiş

Binlerce insanı dinlemeye alan 'Paralel yapı'nın tapeleri yurt dışına servis etmiş / Binlerce insanı dinlemeye alan 'Paralel yapı'nın tapeleri yurt dışına servis ettiği iddia edildi. / paralel yapı, dinleme, tape, açıklama, istihbarat,

Binlerce insanı dinlemeye alan 'Paralel yapı'nın tapeleri yurt dışına servis ettiği iddia edildi.

Binlerce insanı dinlemeye alan 'Paralel yapı'nın tapeleri yurt dışına servis ettiği iddia edildi. Kayıtların alıcılarının ise yabancı istihbarat örgütleri olduğu öğrenildi

Paralel Yapı'nın 7 bin kişiyi dinlediğine yönelik savcılık kanalıyla ortaya çıkan skandalın perde arkasında büyük bir "casusluk" skandalı iddiası gündeme geldi. Dinlenecek kişilerin nasıl tespit edildiği, listeyi kimin belirlediğine yönelik skandal bilgiler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

İSTEĞE BAĞLI SERVİS


Üst düzey bürokratların dinlemelerinden hazırlanan bilgi dökümlerinin yurt dışına servis edildiği iddia edildi. Dinlenen isimlerin rastgele seçilmediği, belirli listelerle dinleme yapıldığı öğrenildi. Ortam ve telefon dinlemesiyle elde edilen veriler tapelere döküldü.

ÖZEL DİNLEME BİRİMİ


Takvim'de yer alan habere göre, Örgüt adı altında Türkiye'nin birçok bölgesinde yapılan dinleme tapeleri bir havuzda toplandı. Önemli veriler bir araya getirilerek isteğe bağlı servisler yapıldı. Bu arada "paralel yapı"nın binlerce kişinin ses kayıtlarının muhafaza edildiği özel bir birim oluşturdukları öğrenildi. 24 saat çalışan birim ses kayıtlarına tapeler haline getirip servis edilmesi gereken kendi içlerindeki birimlere gönderirken, bu birimin yıllarca sistemli şekilde çalıştığı iddia edildi. Yapılan çalışmalarla ses tapelerinin dış servislere verilmesine yönelik deliler bir araya getirildi. Yaklaşık 7 bin kişinin dinlendiği skandalla ilgili açılacak soruşturmalarda telekulak faaliyetlerinin "uluslararası casusluk" kapsamında değerlendirileceği öğrenildi.

paralel yapıdinlemetapeaçıklamaistihbarat

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.