Fethullah Gülen yeşil pasaportu nasıl aldı?

Fethullah Gülen yeşil pasaportu nasıl aldı? / Fethullah Gülen'in vaizlikten istifa dilekçesi ortaya çıktı! / Fethullah Gülen, vaiz, vaizlik, istifa dilekçesi, yeşil pasaport

Fethullah Gülen'in vaizlikten istifa dilekçesi ortaya çıktı!

Fethullah Gülen hakkında başlatılan soruşturma üzerine, 21 Mart 1999'da Amerika'ya yeşil pasaportla gittiğinin belgesi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. SABAH, bu kez de Gülen'in vaizlikten istifa dilekçesine ulaştı!

1999'da hakkında açılan soruşturmadan hemen sonra, tedavi gerekçesi ile ABD'ye giden Gülen'in yeşil pasaportla çıkış yaptığının belgesi yayınlanmıştı. 1981'de sağlık gerekçesi ile istifa eden ilkokul mezunu küçük dereceli bir memur olan Gülen'in yeşil pasaporta nasıl sahip olduğu kamuoyunda merak konusu oldu.

AVUKATI CEVAPSIZ BIRAKTI


Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, haberimiz üzerine Cihan Haber Ajansı'na verdiği demeçte, yeşil pasaportun Pasaport Kanunu gereğince alındığını savundu. Albayrak, istifa eden bir memurun nasıl yeşil pasaport alabildiğine ise açıklama getirmedi. SABAH, Gülen'in sağlık nedeni ile 24 Mart 1981'de Çanakkale merkez vaiziyken Çanakkale Müftülüğü'ne verdiği istifa dilekçesine ulaştı. Gülen dilekçesinde, kalp rahatsızlığı nedeniyle istifasının kabulünü istedi. Gülen'in Diyanet'teki sicil kaydında da 16 Nisan 1981'de istifa ettiği görülüyor. 1981'de istifa eden bir devlet memurunun yıllar sonra nasıl yeşil pasaport aldığı ise merak konusu oldu.

'ABİ' BASKISI İLE YURTTAN ATILDILAR


Düzce'de Başbakan Tayyip Erdoğan ve AK Parti aleyhinde video izletilmesine karşı çıkan 3 üniversite öğrencisi, kaldıkları özel yurttan atıldı. AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, "Öğrencilere zorla video izlettirildiğini, abilerin sürekli çeşitli toplantılar yaptıklarını, 'AK Parti'ye oy atmanın haram olacağına' ilişkin söylemler kullandıklarını duyduk. Üç öğrenciyi aldık, otelde misafir ettik" dedi.

HABERİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Fethullah Gülenvaizvaizlikistifa dilekçesiyeşil pasaport

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.