MiT yasası mecliste

MiT yasası mecliste / Hükümetin seçim sonrasına bıraktığı yeni Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yasası Genel Kurul'a bugün geliyor. / MİT, Yasa, meclis, haber, haberler, özel haber

Hükümetin seçim sonrasına bıraktığı yeni Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yasası Genel Kurul'a bugün geliyor.

Hükümetin seçim sonrasına bıraktığı yeni Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yasası Genel Kurul'a bugün geliyor. Yasada son olarak küçük bir kaç değişikliğe gidildiği öğrenildi. Yapılan değişiklikle; MİT'in talep ettiği belgelerin verilmemesi halinde, uygulanacak hapis cezaları, Türk Ceza Kanunu hükümlerine bırakılacak. MİT belgelerinin basın kuruluşlarında yayınlanması halinde medya patronlarına ceza verilmeyecek. MİT mensuplarının sadece Ankara'da görevlendirilecek bir ağır ceza mahkemesinde yargılanmaları önerisinden vazgeçiliyor.


MİTYasameclishaberhaberlerözel haber

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.