Dinleme olayı ile ilgili skandal iddia! Deniz altından dinleniyoruz

Dinleme olayı ile ilgili skandal iddia! Deniz altından dinleniyoruz / Deniz altından geçen fiberoptik kablolardan dinlenip izleniyoruz.
 / paralel yapı, dinleme, skandal, türkiye, ajans haber, abdurrahman erzurum

Deniz altından geçen fiberoptik kablolardan dinlenip izleniyoruz.

Yasadışı dinlemelerin yapıldığı ve yapılan kaynaklar istihbarat birimleri tarafından araştırılmaya devam edilirken, şoke eden bir gerçek ortaya çıktı.

Ajanshaber.com'dan Abdurrahman Erzurum'un haberine göre, Türkiye'yi sarsan dinleme olayları ile ilgili ilginç bir istihbarat ortaya çıktı. Aylardır başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere çok sayıda Milli Güvenliği tehdit eden dinleme skandalları ortaya çıktı. Yasadışı dinlemelerin yapıldığı ve yapılan kaynaklar istihbarat birimleri tarafından araştırılmaya devam edilirken, şoke eden bir gerçek ortaya çıktı.

60 KİŞİLİK BİR EKİP DENİZ ALTINDA ÇALIŞIYOR İDDİASI


Türkiye'yi ayağa kaldıran dinleme olayının perde arkası araştırılmaya devam edilirken, Ajanshaber.com'un elde ettiği bilgilere göre, Paralel yapı adına çalışan 60 kişilik bir ekibin denizaltından geçen fiberoptik ağlardan milyonlarca veriye kolay bir şekilde eriştiği iddia ediliyor. 60 kişilik bir ekibin denizaltında fiberoptik kablolarla telefon görüşmeleri ve e-postaları hali hazırda izlediği iddia edilirken, uzmanlar ise denizaltında böyle bir olayın teknolojik alt yapısının buna müsait olduğunu özellikle yabancı GSM operatorlerinin denizaltında geçen fiberoptik kablolarına dikkat edilmesi gerektiğini kaydediyor.

KIBRIS'TAN TÜRKİYE'YE FİBER DİNLEME HATTI ORTAYA ÇIKMIŞTI


L’Espresso dergisi önceki aylarda, İngiliz istihbaratının Kıbrıs üssünde, Türkiye’ye uzanan fiberoptik kablolara bağlanarak casusluk yaptığını yazmıştı. Kablolarla telefon görüşmeleri ve e-postalar izlenebildiğini yazan dergi, Üste Amerikalı ajanların da bulunduğuna dikkat çekmişti.

DENİZ ALTINDAN İZLEYİP KAYDA ALMIŞLARDI


L’Espresso’nun haberine göre, GCHQ’nun Güney Kıbrıs’taki Dikelya Üssü’nde bulunan Aya Nikola istasyonunda görev yapan İngiliz ajanlar; Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’dan gelip Kıbrıs’tan geçen 14 denizaltı fiberoptik kablosuna bağlanarak on milyonlarca e-posta, telefon görüşmesi, anlık mesajlaşma ve diğer internet tabanlı veri trafiğini izleyebilmiş ve kayıtlarını tuttuğunu iddia etmişti. Olay ise, Yunan gazetesi Ta Nea, Yunan televizyonu Alpha TV, İtalyan dergisi L’Espresso ve Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un, İngilizlerin Kıbrıs’taki casusluk faaliyetleriyle ilgili yürüttükleri soruşturma sonucunda ortaya çıkmıştı. Bilgilerin büyük kısmı, ABD’nin istihbarat belgelerini sızdırdıktan sonra Rusya’ya sığınan eski CIA teknisyeni Edward Snowden’ın sağladığı dökümanlardan elde edildiği iddia edilmişti.
Kaynak: Ajanshaber.com

paralel yapıdinlemeskandaltürkiyeajans haberabdurrahman erzurum

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.