Kayıp uçakla ilgili flaş iddia

Kayıp uçakla ilgili flaş iddia / Malezya Havayolları‘na ait uçağın yardımcı pilotunun, kuleyle bağlantının kesilmesinin hemen ardından cep telefonuyla arama yapmaya çalıştığı ortaya çıktı / Malezya Havayolları, Faruk Abdülhamid, sinyal arama çalışmaları

Malezya Havayolları‘na ait uçağın yardımcı pilotunun, kuleyle bağlantının kesilmesinin hemen ardından cep telefonuyla arama yapmaya çalıştığı ortaya çıktı

Geçen ay kaybolan Malezya Havayolları‘na ait uçağın yardımcı pilotunun, kuleyle bağlantının kesilmesinin hemen ardından cep telefonuyla arama yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. Faruk Abdülhamid’in kiminle konuştuğu soruşturmanın gizliliği nedeniyle açıklanmadı.

8 Mart’ta Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 239 yolcu ve mürettebatıyla kaybolan uçakla ilgili sinyal arama çalışmaları devam ederken, yetkililer arama çalışmalarıyla ilgili yeni bir bilgi paylaştı.

YARDIMCI PİLOT ARAMA YAPMAYA ÇALIŞTI


8 Mart’ta Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 239 yolcu ve mürettebatıyla kaybolan uçakla ilgili sinyal arama çalışmaları devam ederken, yetkililer arama çalışmalarıyla ilgili yeni bir bilgi paylaştı.

Yardımcı pilot Faruk Abdülhamid kuleyle bağlantının kesilmesinden kısa bir süre sonra kendi cep telefonuyla arama yapmaya çalıştı.

KONUŞMANIN KİMİNLE YAPILDIĞI AÇIKLANMADI


Telefonun bağlanmasına rağmen uçağın hızı ve sinyal bulamaması nedeniyle yarıda kesilen konuşmanın kiminle yapıldığıysa, soruşturmanın gizliliği nedeniyle açıklanmadı.

Yetkililer telefon sinyalinin Malezya’nın batı kıyılarındaki Penang Adası‘ndan geldiğinden emin olduklarını belirtti.

Tarihin en gizemli kayıp uçak vakasıyla ilgili arama çalışmalarının yapıldığı alan, uçaktan geldiğine inanılan sinyaller sayesinde iyice daraltılmış durumda.

Malezya HavayollarıFaruk Abdülhamidsinyal arama çalışmaları

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.