YHT Ankara İstanbul arası kaç yolcu taşıdı?

YHT Ankara İstanbul arası kaç yolcu taşıdı? / Yüksek Hızlı Tren YHT Ankara İstanbul arası kaç yolcu taşıdı? / Yüksek Hızlı Tren, Yüksek Hızlı Tren yolcu sayısı, YHT Ankara İstanbul yolcu sayısı

Yüksek Hızlı Tren YHT Ankara İstanbul arası kaç yolcu taşıdı?

Yüksek Hızlı Tren YHT Ankara İstanbul arası kaç yolcu taşıdı?

23 Temmuz'da açılan Ankara-İstanbul YHT hattı 33 günde 146 bin yolcu taşıdı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Eskişehir Gar Müdür Yardımcısı Ali Yıldız, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında 146 bin 241 kişinin seyahat ettiğini söyledi.

TRENLERDE DOLULUK ORANI YÜZDE 100
Yıldız yaptığı açıklamada, 23 Temmuz'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete giren Ankara-İstanbul YHT seferlerine ilginin yüksek seviyede olduğunu belirterek, trenlerde doluluk oranının yüzde 100 seviyelerinde olması nedeniyle yer bulmanın zor olduğunu belirtti.

ESKİŞEHİR'İN TALEBİNİ KARŞILAYAMIYORUZ
Vatandaşların, YHT'yle seyahat etmeyi tercih ettiğini ve güvendiğini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu;

"1-24 Ağustos tarihleri arasında Eskişehir'den İstanbul'a 17 bin 696 kişi, Ankara'dan İstanbul'a 56 bin 568, İstanbul'dan Eskişehir'e 14 bin 933, İstanbul'dan Ankara'ya ise 57 bin 44 kişi seyahat etti. Eskişehir'den Ankara'ya ise 69 bin 613 kişi, Ankara'dan Eskişehir'e de 64 bin 978 kişinin ulaşımı sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın tek isteği sefer sayılarının artırılması. İstanbul hattında ki 6 olan sefer sayısı yetmiyor. Eskişehir'in talebini karşılayamıyoruz. Vatandaşlarımız bizlere memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bir yandan da sefer sayılarının arttırılmasını talep ediyorlar."

YOLCU SAYISI 4-5 KAT ARTABİLİR
Yolcu sayılarının YHT nedeniyle iki kat arttığına değinen Yıldız, yolcu ve bu kişileri uğurlamaya gelenlerle birlikte günde 25 bin kişinin Eskişehir Tren Garı'nı kullandığını bildirdi. Yıldız, İstanbul-Ankara YHT hattında son istasyonun Pendik olduğunu, hattın İstanbul'a kadar açılmasının ardından yolcu sayısının 4-5 kat artmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

Yüksek Hızlı TrenYüksek Hızlı Tren yolcu sayısıYHT Ankara İstanbul yolcu sayısı

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.