Düğünden kaçan damada 60 bin lira ceza

Düğünden kaçan damada 60 bin lira ceza / Nikah kıydırdıktan 3 gün sonra düğün yapacak olan damat yurt dışına kaçınca 60 bin lira ceza tazminat ödemek zorunda kaldı. / Nikah,düğün,yurt dışı

Nikah kıydırdıktan 3 gün sonra düğün yapacak olan damat yurt dışına kaçınca 60 bin lira ceza tazminat ödemek zorunda kaldı.

İstanbul'da yaşayan spor ve beden eğitimi öğretmeni Deniz K. (25) ile inşaat mühendisi Alp A. (35) yaklaşık 3 yıl süren nişanlılık döneminin ardından 13 Temmuz 2011’de nikâh masasına oturdu.

Nikâhtan 3 gün sonra da düğün yapmak isteyen çift, yeri ayarladı, davetiyeleridağıttı.

‘KEŞKE EVET DEMESEYDİM’

Ancak Alp A. kına gecesinin ardından karısını telefonla arayarak, “Düğüne gelmeyeceğim. Evlenmek istemiyorum” dedi ve apar topar çalıştığı Ukrayna’ya döndü. Deniz K. da 25 bin lira maddi ve 200 bin lira da manevi tazminat istedi. Mahkeme, gençkadını toplum içine çıkamayacak duruma soktuğu gerekçesiyle Alp A.’nın 150 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. İtiraz üzerine tazminat 100 bin liraya düştü.Yargıtay’a giden davada miktar en son 60 bin liraya düştü. 


Nikahdüğünyurt dışı

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.