İHH'dan Suriye'de 10 bin kişilik kamp

İHH'dan Suriye'de 10 bin kişilik kamp / İHH Suriye'nin Azez ilçesinde bin 50 konteynerle oluşturulan 10 bin kişi kapasiteli kamp, törenle hizmete açıldı. / İHH,Suriye,yardım,kamp

İHH Suriye'nin Azez ilçesinde bin 50 konteynerle oluşturulan 10 bin kişi kapasiteli kamp, törenle hizmete açıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfınca Suriye'nin Azez ilçesinde bin 50 konteynerle oluşturulan 10 bin kişi kapasiteli kamp, törenle hizmete açıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca Suriye'nin Azez ilçesine bağlı Siccu köyü yakınlarında yaklaşık 10 bin Suriyeli'nin barınması için yaptırılan kamp için düzenlenen tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Suriyeli çocukların okuduğu şiir ve ilahilerin ardından konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 4 yıldır devam eden Suriye'deki iç savaşta en çok kadın ve çocukların zarar gördüğünü söyledi.

Savaş nedeniyle evlerini terk eden Suriyelilerin sınır boyunda oluşturulan çadır kentlerde zorluklar içinde yaşamaya çalıştıklarına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bu kardeşlerimiz kışın çamur içinde yaşadı, soğuktan ölenler oldu. O çadırları gördüğümde kendimden utanırdım. Şükürler olsun ki bugün insan onuruna yakışır bu kampın açılışını yaptık. Mescidi, hastanesi, okulu da inşa ediliyor. Burada 10 bine yakın Suriyeli kalacak."

Katar yardım kuruluşu RAF Başkanı Ayed El Qahtani ile Sudan yardım kuruluşu Dava İslamiye Genel Müdürü Hammad Abdelkadir de yardımlarının süreceğini ifade etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kamp gezildi.


İHHSuriyeyardımkamp

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.