UMED Medya Okulu Sertifika töreni gerçekleştirildi!

UMED Medya Okulu Sertifika töreni gerçekleştirildi! / UMED Medya Okulu Sertifika programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi. / umed,Medya Okulu

UMED Medya Okulu Sertifika programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Medya Okulu Sertifika programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sertifika töreninin açılışında konuşan UMED Başkanı Aslan Değirmenci konuşmasında "Adaletin egemen olması için Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunda biz de varız dedik. Daha adil bir medya için sorumluluk aldık. Medeniyet yolculuğunda, özgün model ve düşüncelerimizle, kısa sürede büyük mesafe kat ettik. Ayağa kalkan Anadolu'nun diz çökmemesi için verilen soylu mücadeleye her şartta destek olacağız.

Biz hazırız! Ve elif gibi dim dik ayaktayız. Medyada etik değerlerin korunmasına yardımcı olacağız, medyanın temiz bilgi kanalına dönüşmesi için çaba sarf edeceğiz. Basın emekçilerinin özlük ve sosyal haklarını savunacağız, ifade özgürlüğünün gelişmesi için sahaya ineceğiz. Ayrıştırmayacağız, birleştireceğiz. Türkiye’yi eski alışkanlıklarıyla medya üzerinden zehirlemeye çalışanların karşısındayız. Bu oyunların tamamını bozacağız.

Genç iletişimcilerimize yararlı ve pratiğe dayalı eğitimler verdik. Eğitimlerimizi, alanında uzman, medyada aktif olarak görev alan gazeteciler verdi. Eğitimlerde bize destek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Ardından kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konuşmasnda şu açıklamalarda bulundu; "Türkiye'de güçlü bir medyanın gelişmesi önemlidir Bir medyanın başarılı olması, adilliği ve insana verdiği değerle ölçülebilir. Gazeteci adayı iseniz, Türkiye'nin sosyolojik yapısını çözmeli ve buna uygun hareket etmelisiniz. "

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da konuşmasında medyanın başta 28 Şubat dönemi olmak üzere geçmişte birçok süreçte olumsuz sınav verdiğini belitti. Sözlerine UMED'in medya faaliyetleri alanında önemli bir eksikliği gidereceğine inandığını söylerek devam eden Yalçın milletin değerlerini ve hassasiyetlerini bilen ve önemseyen medya kuruluşlarına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Yalçın "Yaşananları New York, Londra ya da Tel Aviv'in gözünden değil, İstanbul ve Ankara'nın gözünden okuyan medyaya ihtiyacımız var. Bu bağlamda UMED'in Medya Okulu'ndan mezun olan öğrencilerin önemli bir misyonu yerine getireceğine inanıyorum." diye konuştu.

Medya okulu mezunlarına sertifikalarını Kurtulmuş ve Yalçın takdim etti.


umedMedya Okulu

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.