Ahmet Hakan Cumhuriyet'e operasyonu eleştirdi

Ahmet Hakan Cumhuriyet'e operasyonu eleştirdi / Cumhuriyet gazetesine operasyon yapıldı, genel yayın yönetmeni gözaltına alındı. Ahmet Hakan tepki gösterdi, 'malzeme verdiniz' dedi.
 / Ahmet Hakan

Cumhuriyet gazetesine operasyon yapıldı, genel yayın yönetmeni gözaltına alındı. Ahmet Hakan tepki gösterdi, 'malzeme verdiniz' dedi.

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'yla birlikte içinde yazar kadrosunun da yer aldığı 14 kişi daha gözaltına alındı.

Suçlamalar PKK ve FETÖ adına suç işlemek çerçevesinde yapılırken, bazı kesimler de düşünce özgürlüğüne darbe vurulduğunu ifade ederek tepki gösterdi. Tepki gösterenlerden biri de Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dı. Hakan, "muhalifler susturuluyor" propagandası yapanların ekmeğine yağ sürüldüğünü iddia ederek şu satırları kaleme aldı:

FETULLAHÇILARA MALZEME VERDİNİZ

FETÖ’cülere bu tür bir propaganda yapabilmeleri için bu zamana kadar sınırlı bir malzeme verilmişti.

Ve dün itibarıyla. FETÖ’cüler aranan kanı, fazlasıyla bulabildi.

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon, FETÖ’cülere ilaç gibi geldi. FETÖ’cüler, dünden itibaren “DARBE BAHANE, MUHALİF SUSTURMA ŞAHANE” sloganını, çok daha özgüvenli ve çok daha güçlü bir şekilde atmaya başladılar.

Benim merak ettiğim husus ise şu: Bu muhteşem kıyak için... FETÖ’cüler bu kıyak için kime teşekkür etmeliler acaba?


Ahmet Hakan

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.