Kremlin'den Obama açıklaması!

Kremlin'den Obama açıklaması! / Kremlin Obama'nın, Trump göreve gelmeden dünyadaki durumu karıştırmak istediği yönünde açıklama yaptı. / obama,kremlin

Kremlin Obama'nın, Trump göreve gelmeden dünyadaki durumu karıştırmak istediği yönünde açıklama yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD yönetimi ve görev süresi dolmak üzere olan Barack Obama'nın Suriye politikasına ilişkin sert açıklamalar yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD'nin Suriye'deki muhaliflere silah verilmesinin önündeki kısıtlamaları kaldıran kararı sert bir dille eleştirildi ve 'düşmanca davranış' olarak tanımlandı.

Rus haber ajansı RIA'nın haberine göre bakanlık, "Başkan Obama ve yönetimi, Trump görevi devralmadan önce dünyadaki durumu karıştırmak istiyor." açıklamasını yaptı.

Obama, Aralık ayı başında Suriye'de muhaliflere gidecek silahlara yönelik bazı kısıtlamaları kaldırdı. Rusya cephesi ise bunun Rus savaş uçakları ve Rus askerlerini tehlikeye atan düşmanca bir davranış olduğunu düşünüyor.


obamakremlin

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.