ABD'den seçim açıklaması!

ABD'den seçim açıklaması! / ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumunun neticesini takip ettiklerini, sonuçlar doğrulanana kadar yorum yapmayacaklarını açı /

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumunun neticesini takip ettiklerini, sonuçlar doğrulanana kadar yorum yapmayacaklarını açı

Bakanlığın bir sözcüsü Amerika'nın Sesi muhabirinin sorusuna e-posta yoluyla gönderdiği kısa açıklamada, "Türkiye'deki referandum oylamasının neticesini elbette takip ediyoruz. Sonuçların doğrulanması ve AGİT'in (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) ilk bulgularına ilişkin raporuna kadar yorum yapmaktan kaçınacağız" ifadesini kullandı.

18 maddelik Anayasa değişiklik paketi için yapılan referandumda Anadolu Ajansı'nın verilerine göre sonuç ‘evet' oldu. Sandığa gidenlerin %51.20'si 'evet' derken, ‘hayır' diyenlerin oranı %48.80'de kaldı.Sonraki Haber: Dolardan ilk tepki!

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.