13 canlı bomba!

13 canlı bomba! / Son bir haftada düzenlenen operasyonlarda saldırı hazırlığında olan 13 canlı bomba kıskıvrak yakalandı.
 /

Son bir haftada düzenlenen operasyonlarda saldırı hazırlığında olan 13 canlı bomba kıskıvrak yakalandı.

Milli istihbarat Teşkilatı (MİT) ve Gaziantep polisi, PKK/PYD terör örgütlerine yönelik baskınlar düzenledi. Gaziantep Valiliği'nin açıklamasına göre saldırı için gerekli patlayıcıların Türkiye'ye sokulup kente getirildiği istihbaratı üzerine Gaziantep ile Şanlıurfa'da çeşitli adreslere baskın düzenlendi. Operasyonda 2'si Suriye uyruklu 8 kişi gözaltına alındı. Sorguya alınan teröristlerin yer göstermesi sonucu 70kg TNT ve 76 KG PETİN olduğu değerlendirilen patlayıcı madde, bombalı eylemde kullanılarak çok sayıda elektrikli kapsül, alıcı verici devre, uzaktan kumanda ve anahtar sisteminden oluşan bomba düzenekleri bulundu. Terör örgütlerine ait 4 milyon 862 bin lira değerinde altın ve para da ele geçirildi.Önceki Haber: Gövde gösterisi!
Sonraki Haber: Oran belli oldu

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.