Kimyasal hadım nedir?

Kimyasal hadım nedir? / Kimyasal Hadım, cinsel suç işleyen zanlıların cezalandırılması amacıyla kullanılması düşünülen teknik olarak gündeme geldi. / Kimyasal hadım,Kimyasal hadım nedir

Kimyasal Hadım, cinsel suç işleyen zanlıların cezalandırılması amacıyla kullanılması düşünülen teknik olarak gündeme geldi.

Kimyasal hadım yönteminde diğer hadım şekillerinde olduğu gibi penis ve testisler kesilmiyor. Kimyasal hadım yönteminde çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan hadım etme işleminde mahkumlara belirli aralıklarla ilaç veriliyor. Haplar ve iğneler sayesinde cinsel saldırı suçunda bulunan suçlunun testosteron hormonu azaltılıyor ve cinsel isteği ortadan kaldırılıyor.

 

DÜNYADA KULLANAN ÜLKELER

Türkiye'de daha önce Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kimyasal hadım; Birleşik Krallık, Polonya, Moldova, Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Hindistan, İsrail, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde yakın zamanlarda çeşitli cinsel saldırı vakalarında kullanıldı.


Kimyasal hadımKimyasal hadım nedir

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.