Yerli Uber yola çıktı

Yerli Uber yola çıktı / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gündemdeki taksici - Uber tartışmasına son noktayı koydu. /

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gündemdeki taksici - Uber tartışmasına son noktayı koydu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, katıldığı bir televizyon programında son günlerde gündemin üst sıralarında yer alan taksici-Uber tartışmasına da son noktayı koydu.

SIKINTI GİDERİYOR

Uber uygulamasını yasaklamanın yetki alanları dışında olduğunu vurgulayan Mevlüt Uysal "Uber vatandaşın sıkıntısını karşıladığı için ilgi görüyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak 'Uber' uygulamasının yerli versiyonu olan 'i-Taksi uygulamasını hayata geçirdik. i-Taksi sayesinde taksi şoförü ile müşteri arasındaki güven bunalımı ortadan kalkacak. İstanbul'daki 17 bin 800 civarındaki taksi i-Taksiye üye olursa 'Uber' uygulamasına ihtiyaç kalmaz" dedi.

Yerli 'Uber' ile taksilere kalitede geleceğine değinen Başkan Uysal "Araçların belli bir standardı olacak. Bunun dışında puanlama sistemi sayesinde taksi sürücüsü giyimine kuşamına dikkat edip ona göre hizmet verecek. Müşteri de puanlanacak. Sürücü müşterinin puanını uygulama sayesinde görebilecek" diye konuştu.Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.