Cumhuriyet davasında gerekçe açıklandı

Cumhuriyet davasında gerekçe açıklandı / İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yazılan Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik karara bağlanan davanın gerekçesi tamamlandı.
 / Cumhuriyet

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yazılan Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik karara bağlanan davanın gerekçesi tamamlandı.

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik karara bağlanan davanın gerekçesi açıklandı. Hakim Orkun Dağ başkanlığındaki İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından hazırlanan gerekçeli karar 274 sayfa...

KURUCU İLKELER UNUTULDU

Kararda, gazetenin Atatürk'ün açtığı 'aydınlanma' yolundan gitmediği belirtilerek, bir gazetenin vakıf senedindeki ilkelere uyup uymamasının terör örgütleriyle dirsek temasına geçmeden öncesine kadar herhangi bir cezai yaptırıma maruz kalmadığı kaydedildi.

İstanbul 27'nci Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Gazetesi davasında 3 sanığa beraat kararı verilirken aralarında İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve muhabir Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında 'terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan değişik oranlarda hapis cezası vermişti. Ahmet Kadri Gürsel de cezaya çarptırılmıştı.


Cumhuriyet

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.