Yeni sistemin ilk kabinesi! Kimler bakan oldu?

Yeni sistemin ilk kabinesi! Kimler bakan oldu? / Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen başladı. İşte yeni sistemin ilk kabinesi! / Bakanlar kurulu,başkanlık sistemi,Kimler bakan oldu,Recep tayyip erdoğan

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen başladı. İşte yeni sistemin ilk kabinesi!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen başladı. İşte yeni sistemin ilk kabinesi! Kimler Bakan oldu?

İŞTE YENİ SİSTEMİN İLK KABİNESİ

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

İçişler Bakanı Süleyman Soylu 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu

Çalışma, Sosya Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zimrüt Selçuk

BERAT ALBAYRAK’A YENİ GÖREV

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

NELER DEĞİŞMİŞTİ?

Bilindiği gibi Aile ve Sosyal Politikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının teşkilat kanunlarındaki düzenlemeyle iki bakanlık, "Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı" adı altında bir araya getirildi.

Maliye Bakanlığı yapılan değişiklikle "Hazine ve Maliye Bakanlığı" adını alırken, Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Orman ve Su İşleri bakanlıklarının teşkilat ve görevlerine ilişkin yasal düzenlemeler yürürlükten kaldırıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, düzenlemeyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı adıyla göreve devam ederken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının adı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına ilişkin düzenlemelerde ise Ticaret Bakanlığına atıf yapıldı.


Bakanlar kurulubaşkanlık sistemiKimler bakan olduRecep tayyip erdoğan

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.