İhbar mektubu!

İhbar mektubu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına
Sayın Başsavcım, bu ihbar mektubunda, tarafınızdan bilinmeyen, ülkemizin karşı karşıya kaldığı açık tehdit ve bu tehdidi yapan Örgüt hakkında bilgi veriyorum. Bu mektubu size TCK 278. maddede belirtilen “ İşlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü gereği yapıyorum. Çünkü, sadece tarafımdan ve Başbakan tarafından bilinen ve başka hiç kimse tarafından bilinmeyen, halen işlenmeye devam eden bu suçu size bildirmezsem, hakkımda dava açılacağı endişesi taşıyorum.

Sayın Başsavcım, Maalesef Emniyet ve Yargı Teşkilatı illegal bir örgüt tarafından ele geçirilmiş ve bu örgüt Emniyet ve Yargı içerisindeki mensupları vasıtası ile Kişilere, Kurumlara ve son olarak Hükümete karşı çeşitli komplolar düzenlemiştir. Ben şahsen bu hususu Başbakanın bir arkadaşı ile görüşmesine kulak misafiri olmak suretiyle öğrendim. Başbakanımız bu konuda bir beyanat vermediğinden, sizin de haberdar olmanız mümkün olmamıştır. Bu görüşmede başbakanımız Emniyet ve Yargı Camiasını ele geçiren bu örgütün, bakanlara, milletvekillerine, iş adamlarına ve bürokratlara kaset şantajı yaptığını söyledi. Ayrıca kendisi ile ilgili bazı görüşmeleri montajladıklarını söyledi. Bazı görüşmeleri ise montajlamadıklarını fakat gizlice yapılan bu dinlemeleri kayda aldıklarını bildirdi. Fakat bu görüşmeler, İnternette yayınlanmadığından sizin doğal olarak haberiniz olmamıştır. Tüm bunlardan daha tehlikelisi ise Sayın Başsavcım, bu örgüt Devletimizin son derece gizli sırlarını bazı bilgi ve belgeleri yabancı ülke istihbarat birimleri ile paylaşmış. Örgüt Ülkemizde Paralel bir devlet kurmuş, Örneğin Paralel Adalet Bakanı, Paralel Yargıtay Başkanı, Paralel Emniyet Müdürü gibi. Bu paralel yetkililer, ülkemizde çok önemli kararları alıp uygulama gücüne sahiplermiş. Ve bunlara Örgüt İmamı deniyormuş. Örgüt İmamları ile ilgili medyada tek bir satır yazılmadığından, bunlardan haberdar olmamanız da normaldir. Bu örgüt bazı gazetecilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri bunlara karşı kullanarak kendileri lehine yazı yazdırıyormuş. Örgüt ayrıca bazı medya patronlarına da şantaj yapıyormuş, Emniyet içerisindeki militanlar, ortaya çıktığında bu iş adamlarının, iş hayatını neredeyse bitirecek bilgileri bunlara karşı kullanıyormuş. Birde Sayın Başsavcım, hatırlasanız birkaç yıl önce bir siyasi parti genel başkanı ile bazı siyasi parti üst düzey yöneticilerinin özel yaşamına ilişkin görüntüler internete servis edilmişti. Bu işleri de bu örgüt yapmış. Başbakan arkadaşı ile konuşurken bunu da söyledi.

Sayın Başsavcım, yukarıda anlattığım üzere tesadüfen öğrendiğim bu bilgileri ve suçları size vatandaşlık görevinin bir gereği olarak yapıyorum. Biliyorum ki bu bilgilere sahip olan herkes aynı şeyi yapardı. Ayrıca sizde bunları görmüş ve duymuş olsanız, saniye baklemez bu örgüte ilişkin Soruşturmayı başlatırdınız. Ancak dedim ya haberiniz olamazdı. Çünkü hiç medyaya yansımadı. Şimdi Sayın Başsavcım, ben bu mektubu yazarken aklıma bir şey daha geldi. Başbakanımız bu örgüte ilişkin suç duyurusunu, yargıya güvenmediği ve yargının bu örgütün güdümünde olduğu için, HSYK değişikliği sonrasında yapacağını söyledi. Başbakanızımın bu sözü üzerine ben kimliğimi yazmasam, sizde Ergenekon ve Balyozda olduğu gibi isimsiz ve imzasız ihbar mektubu ile Soruştumayı başlatsanız olurmu acaba? Ben adresimi yazayım bu mektuba, eğer siz imza ve isimde isterseniz, sizde bana yazın, ben sonra gelip imzamı atayım ve ismimi açıklayayım. Biliyorum Sayın Başsavcım, Çok şaşırdınız, eminim ki bu mektubu okuduğunuzda güvendiğiniz savcıları toplayıp gereğini yapacaksınız.

Bi dakka Başsavcım, ya şimdi sizde örgütün üyesiyseniz ben ne yapacağım. Adresimi vermiyorum kusura bakmayın. Yalnız şunu bilin, ben bu mektubu çok güvendiğim Fildişi Ülkesi Cumhuriyet Başsavcılığına da yazdım. Duydum ki orada ki hukuk sistemi bizimkinden iyiyimiş. Belli mi olur yarın bir yasa çıkar güvenmediğimiz bu yargı yerine Meclis Fildişi yargısından yardım talep eder felan, bari önceden ellerinde bulunsun. Kalın Sağlıcakla…..
Gizli İhbarcı;
Adı: Bir, Soyadı: Dost

avfidelokan@hotmail.com

YAZARIN SON YAZILARI

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.