FOTOĞRAF!

FOTOĞRAF!

Tarih 6 Nisan 2014, Başbakan’ın programında olmamasına rağmen Amerika’ya gittiği bilgisi gelir. Böyle bir seyahatten devletin hiç bir kademesinin haberdar olmaması ülkede büyük tedirginliğe yol açar. Derken BBC flaş haber olarak bir fotoğraf yayınlar. Fotoğraf yeni çekilmiştir. “Washington’da, The Ritz Carlton Georgetown Oteli’nin toplantı odasında ki kare diye geçer” İki kişi vardır fotoğrafta, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Gülen Hareketi Lideri Fetullah GÜLEN. Başkacada bir bilgi yoktur.

Türkiye de henüz sabahtır. Fotoğraf tüm haber ajansıları tarafından tek haber olarak verilir. Türkiye de bu fotoğraf dışında başka bir haber yapılmaz. Ülke adeta şoka girmiştir.

Sabahın ilk saatlerinde ilk açıklamayı Hükümet Sözcüsü Bülent ARINÇ yapar. Ağzından; “Mıımm Mıııım” şeklinde sözler duyulur. Ağlamaktan konuşamaz. Haberciler saatlerce beklerler ancak Arınç’ın ağlaması kesilmez.
Mecliste ise önemli açıklama için basın mensuplarını toplayan Mehmet METİNER aynen şöyle der; “Sayın Fetullah GÜLEN Hoca Efendimiz hakkında, birkaç aydır söylediğim tüm sözler geçersizdir. Bu sözler benim Cahiliye dönemimden kalan alışkanlıklar nedeniyle ağzımdan çıkmıştır. Milyon kez Hocaefendimden özür diliyorum”

Ülkede ilk kez bütün gazeteler aynı gün ikince kez basıma girerler. Bazı gazete manşetleri şöyledir. Hürriyet; “İŞTE ÖZLENEN TABLO” Zaman; “ BİZİ KİMSE AYIRAMAZ”, Taraf; “AYNI TARAFTA BULUŞTUK”

Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL Twitter dan mesaj yayınlar; “Ülkemizin bu fotoğrafa ihtiyacı vardı”

Bazı vekiller ellerinde çiçeklerle Zaman Gazetesi’ne doğru yürüyüşe geçerler. Kapıda onları Ekrem DUMANLI başkanlığında ki heyet karşılar. AK Parti Heyetinde yer alan Yiğit BULUT önceden sözleşmişler gibi Ekrem DUMANLI ile SİRTAKİ oynar. Göz yaşları sel olup akar.

Zaman Yazarı Hüseyin GÜLERCE, Bugün TV de Canlı yayında “Bugün içmeyeceğimde ne zaman içeceğim? “diyerek yanında getirdiği votkayı Adem Yavuz ARSLAN ve Faruk MERCAN’la beraber içer.

Aydın DOĞAN kısa bir açıklama yapar; ”Bundan sonra yapılacak bütün Türkçe Olimpiyatlarının sponsoru biziz” Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Yılmaz ÖZDİL de açıklama yapar; “Gazeteciliği bıraktım. Çobanlık yapacağım. Allah hepinizin belasını versin, evlerinize ateşler salsın”

Şamil TAYYAR, “Hükümet ile Cemaatin arasını Ergenekon Terör Örgütünün açtığını, bu fitne örgütün oyununun bozulduğunu” yazar Twitter’dan. Bu twitt, bir anda Trend Topic olur. Destek mesajları yağmaya başlar.

HSYK Olağanüstü toplanarak yeni hakim savcı atamaları yapar. Zekeriya ÖZ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına getirilir.

Aynı saatlerde Ergenekon’dan tahliye olan tüm sanıkların, tekrar tutuklanmalarına karar verilir.

Meclisin önünde bir vekilin sevinçten sağa sola ateş açtığı haberleri dolaşır. Bu kurşunlardan 4 vatandaş hayatını kaybeder. Ateş açan vekilin Zeyid ASLAN olduğu anlaşılır. Ancak olayın üzerinde hiç durulmaz.
Silivri Cezaevi açıklama yapar; Cezaevi müdürünün makam odasında, Hanefi AVCI’nın elleri arkadan sıkıca bağlı, kafasında siyah poşet var şekilde tavana kendisini asarak intihar ettiği!!! söylenir. Olay kayıtlara intihar vakası olarak geçer.

Aziz YILDIRIM, yanında Kenan IŞIK ile birlikte Fenerbahçe TV den son kararım diyerek açıklama yapar; “Şike Operasyonunu hem Hükümet hem Cemaat yaptı”

30 Mart Yerel seçimlerini de kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, MYK’yı olağanüstü toplar. Hemen arkasından açıklama yapar;” Eski Genel Başkanları Deniz BAYKAL’a, kaset komplosunun Cemaat tarafından yapıldığını, Fetullah GÜLEN Cemaatinin, örgüt ve çete olduğunu” söyler. Ancak açıklamasına devam edemeden Genel Merkez önünde toplanan binlerce CHP’li içeriyi basarak, Kemal KILIÇDAROĞLU’nu dışarı çıkarır. Genel Merkez Partililer tarafından ateşe verilir. KILIÇDAROĞLU ise bina önüne getirilen uyuz bir eşşeğe, yarı çıplak halde ters bindirilerek Ankara sokaklarında dolaştırılır.

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ den haber alınamaz. Açıklamayı Oktay VURAL yapar. Partisinin eski MYK üyelerine düzenlenen kaset komplosunun faillerinin bulunmasını rica eder! Başkacada bir açıklama yapmaz.
BDP Başkanı Selahattin DEMİRTAŞ ; “Çözüm Süreci bitmiştir” der. Arkasından Güneydoğu’da hareketlilik başlar.

Erdoğan TOPRAK, Gürsel TEKİN, Emine Ülker TARHAN, Sinan AYGÜN ve Mustafa SARIGÜL’ün başını çektiği bir çok CHP’linin istifa ederek AK Partiye geçtiği bilgisi gelir ajanslara.

Derken…ABD’den bir açıklama yapılır. Başbakan ERDOĞAN ve Fetullah GÜLEN in aynı uçakla Türkiye ye yola çıktığı söylenir. 8 Saat Sonra Esenboğa Havaalanına iniş yapacağı bilgisi alt yazı olarak geçer.

Türkiye de Devlet Protokolünün büyük çoğunluğu başta olmak üzere, yüzbinlerce kişi ellerinde çiçeklerle Esenboğa’ya hareket eder. Ekrem DUMANLI havaalanına yakın bir bölgeden, kurbanlık 8 deve, 560 Dana ve 800 Koyun getirtir. Cemaatçisi, Partilisi, karma karışık şekilde şarkılar eşliğinde uçağı beklerler.

Ancak CNN’den bir son dakika bilgisi verilir. FLAŞ, FLAŞ, FLAŞ anonsuyla verilen bilginin hemen ardından bir video yayımlanır. Videoda Başbakan Erdoğan’ın karşısında GÜLEN vardır. Başbakan elinde ki ilamı okur. GÜLEN’in bir vatan haini olduğunu ve hakkında yakalama kararını, Türkiye adına kendisinin yüzüne karşı okumak için ABD’ye geldiğini” söyler. Videoda GÜLEN’e kelepçeyi bizzat ERDOĞAN takar. Tutuklamayı bizzat Başbakan ERDOĞAN yapmıştır.
Peki bu arada Türkiye de ne mi olur?
Esenboğa karışır. 50 binin üzerinde ölü ve yaralı olduğu söylenir. Ülkenin her tarafından çatışmalar yaşanmaya başladığı bilgisi gelir. Suriye’den gönderilen insani yardım malzemeleri Türkiye’ye doğru yola çıkar.
Kıssadan Hisse; Ne sevmesini biliyoruz, ne yermesini! Dostunla fazla dost olma, ola ki bir gün düşman olursun. Düşmanınla fazla düşman olma, ola ki bir gün dost olursun.

Anlayana sivri sinek saz… Anlamayana RUS orkestrası bile az!

NOT : Yukarda ki yazım gerçekleşmesi mümkün olmayan olaylara mizansen bir bakış açısı getirip, kişilerin bir an olsun öz eleştiri yapmasını sağlamak amacıyla kaleme alınmıştır. Başbakanın mevcut savaşta yalnız bırakıldığı, en yakınında ki bazı kişilerin bile insiyatif almayarak işin sonunu beklediği artık inkar edilemez bir gerçektir. Halk Erdoğan’ın yanındadır. Unutulmamalıdır ki Başbakan Erdoğan düşürüldüğünde, sadece Erdoğan zarar görmeyecektir. Böyle bir durum yaşandığında, ülke telafisi mümkün olmayan zararlarla karşı karşıya kalarak bir Cemaat Devleti haline dönüşecektir. Bu nedenledir ki insiyatif alması gerekenlerin, bir an önce kendilerini toparlayarak Başbakan ERDOĞAN’ın yanında kenetlenmesi ve bu İstiklal Savaşında ellerinden gelen tüm gücü sarf etmesi artık zorunludur.
Kalın sağlıcakla…


avfidelokan@hotmail.com


YAZARIN SON YAZILARI

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.