KÜLLAH

KÜLLAH

Beni dikkatle takip edenler hatırlayacaklardır. 17 Mart Pazartesi günü “Yüzde Yüz Siyaset” Programında Hükümet Sözcüsü Bülent ARINÇ’ın, bazı açıklamaları ile ilgili çok sert eleştiriler yaparak, ARINÇ tarafından yapılan açıklamaların sürece büyük zarar verdiğini söylemiştim. Neydi bunlar?

ARINÇ, 13.03.2014 tarihinde Diyarbakır da basın mensuplarına, Başbakan’ın seçim meydanlarında sarf ettiği “PENSİLVANYA DA Kİ ZAT” şeklinde ki sözlerinden HOCA EFENDİ’ nin kast edilmediğini söylüyordu. Bende yayında ARINÇ’ın “Milletin aklıyla dalga geçtiğini bu zat Hoca Efendi değilse PENSİLVANYA BELEDİYE BAŞKANI mı?” demiştim. ARINÇ’ın bu açıklaması, Başbakana sorulsa Başbakanın çok zor durumda kalacağını ifade ederek, ARINÇ’ın üstüne vazife olmayan konularda, bir iyi niyet elçisi gibi davranmasının altında başka sebepler aramaya başladım.

Nitekim, Başbakanda bu açıklamalardan rahatsız olacak ki, Program sonrasında ki günlerde yaptığı Sakarya da ki Mitingte ilk kez PENSİLVANYA yerine “Ey Fetullah GÜLEN” şeklinde ki ifadeyle, ARINÇ’a açık bir mesaj verdi. Başbakan her ne kadar süreci çok iyi takip etse de, yakın çalışma arkadaşlarının ! sürece zarar veren beyanlarına karşı, açıklama yapıp süreci tıkamak istemiyor. Ancak bunların hepsini not ediyor. Tüm bunlar dan sonra ne mi oldu?

Bülent ARINÇ bu sefer Bursa da AS TV de yaptığı açıklamada “HOCA EFENDİYE OLAN SAYGISININ DEVAM ETTİĞİNİ” ve “ZAMAN GAZETESİ ABONELİĞİNİ İPTAL ETMEDİĞİNİ” açıkladı. Başbakan ise bu açıklamadan önce GÜLEN den “PENSİLVANYADA Kİ YALANCI” diye bahsetti.

ARINÇ NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?


Arınç, Kabine de Hükümet Sözcüsü ve Başbakan VEKİLİ olarak görev yapıyor. Dolayısı ile Başbakana Allah muhafaza bir zarar verseler, tüm yetkiler ARINÇ ta toplanacak. Böyle bir durumda kimsenin kuşkusu olmasın, yapacağı ilk iş Hoca Efendisinin elini öpmek olacaktır. Sonrasında arkasından Hocanın elini öpmeyi kutsal bir iş sayan diğer bazı AK PARTİLİLER devreye girecektir. İşte bu yaşandığında, Cemaat Savaşı tek hamleyle kazanmış olacaktır. Bu tehlikeye dikkat çektikten sonra şunu da söylemek isterim. ARINÇ ‘ın sürece zarar veren açıklamaları bunlarla sınırlı değil. Son açıklamasında Cemaate Yönelik “her istediğinizi yaptık” şeklinde ki sözleri aslında Hocasına yönelik biat açıklamasıdır. Sürecin farkında olan SABAH, STAR, YENİŞAFAK gibi gazeteler ARINÇ’ın, Cemaat konusunda ki sözlerine artık yer vermesinler. Çünkü bu açıklamalar Cemaat tehlikesinin farkında olan AK PARTİ’li olmayan ve seçimde AK PARTİ ye oy verecek kesimi oldukça rahatsız etmektedir. ARINÇ, Türkçeyi iyi kullanan, güçlü bir hitabet yeteneği olan, akçalı işlere girmeyen, Allah Rahmet etsin oğlunu AK Partinin kuruluş yıllarında bir mitingde kaybeden duygusal bir insandır. Ancak gerçekleri göremeyecek kadar gözüne perde inmiştir. Gazeteciler her konuda ki açıklaması takip edebilirler, ancak konu Fetullah GÜLEN ve Cemaat olduğunda, önüne bir KÜLLAH koysunlar açıklaması bittikten sonra Hükümet Sözcüsü külahımıza Fetullah GÜLEN ve Cemaat ile ilgili açıklamalar da yaptı desinler. Aksi halde böyle devam ederse seçim sonrası kesin olan, kabine değişikliği, seçim öncesine çekilebilir. Bu durumda sürece zarar verir.

NECMETTİN ERBAKAN


Oldum olası Rahmetli Erbakan’a karşı büyük bir sevgim ve saygım olmuştur. Bundan 20 yıl kadar önce Tarsus’ta düzenlediği mitingi tesadüfen sonuna kadar izlemiştim. Miting sonrasında Refah Partililer Hocaları Erbakan ile birlikte yürüyüş yapmak istediler. Ancak polisler önce yürüyüşe izin vermedi. Erbakan ve yanındakiler uzun süre izin çıkmasını beklediler. Bu süre boyunca Rahmetli arabanın üstünde vatandaşlara o sıcak ve samimi gülüşlerini dağıtıyordu. Sonrasında izin çıktı ve yürüyüş yapıldı. Bu olaydan sonra Necmettin ERBAKAN’ı bir insan olarak kendime hep yakın buldum.

Ayda bir yaptığımız sohbet amaçlı dost yemeğimizde, bu hafta bir misafirimiz vardı. Refah Partisi Eski Milletvekili Hayrettin DİLEKCAN’dı bu. Rahmetliyi bir kez de kendisinden dinledim. Dinledikçe hayranlığım arttı. Buradan kendisine bir kez daha Allahtan Rahmet diliyorum.

Ben hoca denince sadece onu bilirim. Başka hoca tanımam. O yüzden de Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa KAMALAK’ın Pensilvanya da ki hocayla! ilgili yaptığı açıklamaları üzüntü ile takip ediyorum. Rahmetli ERBAKAN’ı sevmediğini ifade eden bu Pensilvayalı Hoca’ya, Erbakan Hocanın bazı talebeleri tarafından düzülen methiyeleri ERBAKAN HOCAYI sevenlerin takdirine bırakıyorum.

YAZARIN SON YAZILARI

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.