Büyük Türkiye Operasyonu

Büyük Türkiye Operasyonu

Uluslararası güçler, Cemaati kullanarak Türkiye üzerinde gerçekleştirdiği 17-25 Aralık Yargısal Darbe girişimlerinden beklediği sonucu bulamadı. İlk operasyonlarda Cemaati kullanan bu güçler, yeni operasyonlara daha büyük destek vermek zorunda kaldıklarının farkındalar. Seçim sürecinde kamuoyuna sunulan kaset, tweet, ses kayıtları ve soruşturma dosyalarının tam tersi bir etki yarattığı açık bir şekilde ortaya çıktı. Ses tapeleri başta çok etkili oldu. Ancak bu durumun bir tehdit ve şantaj malzemesi olarak kullanıldığı ortaya çıkınca, toplum doğal bir reaksiyon gösterdi. Sonuç olarak, Türk Halkının, Başbakanını böyle aşağılık bir komploya kurban vermeyeceği herkes tarafından anlaşıldı. Bu yüzden B Planı devreye sokuldu.

ASIL OPERASYON ŞİMDİ BAŞLIYOR


Cemaatin, Devletin tüm birimlerinde örgütlendiği artık herkes tarafından biliniyor. Özellikle bu birimlerden biri var ki en gizli örgütlenme burada oluşturulmuş. Bu birim TSK’dır. Cemaatin Türk Silahlı Kuvvetlerinde içerisinde son derece etkili bir yerleşik yapısı var. Bu yapı TSK’yı kontrol edecek boyuta daha ulaşmamış olsa da, komuta kademesini etkileme konusunda ciddi mesafe kat etmiş durumda. Genel Kurmay Karargahı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı gibi en kilit noktalar bu yapılanma tarafından sarılmış durumda. Sürekli bir şekilde İstihbarat raporları hazırlanarak, doğu ve güneydoğuda özerklik ilan edileceği belirtiliyor. Bu güçler Nihai hedefe ulaşmak için oluşturulmak istedikleri zemini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor.

ABD, İsrail ve İngiliz Koalisyonu, Cemaatin kadroları vasıtası ile Erdoğan’a, TSK üzerinden gerçekleştireceği operasyonun tüm hazırlıklarını yapmış durumda. Bunun için neredeyse hiç dokunulmamış kadroların bulunduğu TSK ve Jandarma üzerinden darbeye hazırlık planları yapılmaktadır. Burada ki hedef “Başbakandan, Çözüm sürecinden, Sünni kuşaktan, Petrolün kontrolsüzlüğünden” kurtulmaktır.

ÇEŞİTLİ İSTİHBARAT RAPORLARINDAN ALINAN VERİLER


Son veriler çerçevesinde Cemaat, Genelkurmay ve Jandarmadaki kadroları ile ( Genelkurmay Personel Başkanlığı, Adli Müşavirlik, Basın ve Halkla ilişkiler ve İstihbarat Başkanlığı Cemaatin Kontrolü altındadır) Jandarma İstihbarat Daire Başkanı, Teknik İstihbarat Daire Başkanı, İDAM Amiri, İstihbarat Grup Komutanlığı, Kritik İllerin Alay Komutanları, Harekat ve Asayiş Daire Başkanlığı, ve Jandarma Personel Başkanlarının tüm Daire Başkanları yaklaşık 4 aydır seçim sonrasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ki BDP ve PKK’nın özerklik ilan edeceği yönünde istihbarat Raporları hazırlamakta ve üst komutanlığı teyakkuza geçirmeye çalışmaktadır. Diğer taraftan ordu içinde ki alevi ve ulusalcı yapı ile irtibata geçerek özerklik ilanına sessiz mi kalınacak şeklinde alt yapı oluşturulmaktadır.

Eski Genel Kurmay Başkanı Işık Koşaner tarafından, Devlet BAHÇELİ cemaat üzerinden yürütülen uluslararası çevrimde yer alması için görüşülerek ikna edilmiştir. Eski Jandarma Genel Komutanı Bekir KALYONCU ise gölge Genel Kurmay Başkanı konumuna getirilerek NATO ile görüşmüş, kapatıldığı zannedilen Seferberlik Tetkik Kurulu harekete geçirilerek maddi destek alması sağlanmıştır. Bu hareket planıyla derin yapılanmada ki kadrolarda ki çarklar çevrilmeye başlanmıştır.

Burada ki amaç Orgeneral Necdet ÖZEL üzerinde baskı oluşturarak, darbe ve hükümete muhtıra vermesi yönünde algı operasyonunu hızla sürdürmektir. 1960 yılında yapılan Askeri Darbenin uygulama ve hazırlanma senaryoları bu dönemde de aynen uygulamaya sokulmuştur.

Yukarı da anlatılanlar ışığında daha önce meseleye Cemaat/Erdoğan Savaşı minvalinde bakanlar şimdi bir daha düşünsünler.

NOT: Bir sonraki yazının konusu, çözüme ilişkin yapılması gerekenler olacaktır.

YAZARIN SON YAZILARI

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.