Paralel General

Paralel General

Geçen haftadan bu yana, söylediğimiz sözler birilerini çok fena rahatsız etmiş. Biz esasında bir yerlerden bize yönelik bir hamle bekliyorduk ancak, saldırının TSK içerisinde son derece önemli bir pozisyonda bulunan birinden geleceğini beklemiyorduk.

Ne demiştik?


TSK içerisinde gizli bir şekilde faaliyet sürdüren bir cemaat yapılanması var. Bu yapılanma kendisini öyle bir kamufle etmiş ki, emniyet ve yargıdaki kadar ortaya çıkarılması kolay olmayacak. Bu yapılanma kendilerine verilen talimatlar gereği, komuta kademesini harekete geçirmeye çalışıyor. Çözüm süresi argümanı ve özerklik bahanesi ile ilerisi için muhtıra ve darbeye zemin oluşturma gayretleri var.

Necdet ÖZEL’i nasıl bilirsiniz?


Ben Necdet ÖZEL ile ilgili düşüncelerimi defaatle ekranlardan izleyiciye aktardım. Yaşadığımız bu süreçte, Genel Kurmay Başkanı olarak, meselelere yaklaşım şekli, TSK’yı Siyasetten uzak tutma gayreti, popülizm içermeyen beyanları ve medyayla gerekli ve yeterli ölçüdeki mesafesi onu yakın tarihimizin en başarılı Genel Kurmay Başkanı yapmıştır.

Yukarıdaki beyanlarımızı her platformda söylemekle birlikte TSK'da varlığından emin olduğumuz Cemaat kadroları konusunda da dikkat çekmek ve önlem alınmasını sağlamak için bildiklerimizi dosdoğru söylemekten de asla çekinmedik.

Paralel General İş Başında!!!


Bizim konuya ilişkin yaklaşımız bu olmakla birlikte, yaptığımız pozitif eleştiriler TSK içerisinde takdir gördüğü bilindiği halde, TSK'da son derece önemli bir pozisyonda bulunan bir general, önemli gazetecileri arayarak gerek şahsım, gerekse Abdurrahman ŞİMŞEK ile ilgili son derece seviyesiz beyanlarda bulunmaya başladı. Aradığı gazetecilere; “Fidel OKAN ve Abdurrahman ŞİMŞEK, TSK ile Hükümeti karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bunlar bir proje. TSK içerisinde kesinlikle paralel yapı yok cemaatçi yok” şeklinde sözler söyleyerek, bizleri susturmak ekranlardan uzaklaştırmak amacıyla bizleri itibarsızlaştırmaya da çalıştı. Bunlarla da yetinmeyen bu “utanmaz adam” benim TSK Personelini mağdur ettiğimi, Abdurrahman’ın da Proje’nin bir parçası olduğunu söylemiş.

Bu generalin sözleri, aradığı hiç kimse tarafından ciddiye alınmadığı gibi kendisinin nasıl bir insan olduğu da tarafımıza söylendi. Üstelik bu zavallı general, bu sözleri söylerken başta Necdet ÖZEL olmak üzere tüm komuta kademesinin de kendisi ile aynı görüşte olduğunu vurgulamış. Bu telefon görüşmelerinde bizlere anlatılan ve kendisinin yaptığı diğer şaklabanlıkları buradan anlatmaya da gerek görmüyorum. Ancak şu kadarını söylemekte boynumun borcu oldu.

Ey utanmaz, arlanmaz General; Senin Proje olarak lanse etmeye çalıştığın insanları iyi tanı. Ben 5 yıldır Türkiye için büyük tehdit oluşturan Cemaat Yapılanması'nı ifade eden adamım. Yılar önce ben "Emniyet ve Yargı Cemaat'in kontrolünde" dediğimde, insanlar bana gülüyordu. Kimse bu tehdidi ciddiye almadı. Şimdi görüyor herkes neyin ne olduğunu. Senin benimle birlikte proje dediğin Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman ŞİMŞEK ise yardımcısı Ferhat Ünlü ve ekibiyle birlikte 17 Aralık Süreci'nden beri Cemaat'in en önemli imamlarının peşine düşen bunları tek tek deşifre edip bu sürece en büyük katkıyı sağlayan kişilerden biridir.

Peki biz bunları yaparken ve bu mücadeleyi sürdürürken sen ne yapıyorsun? O oturduğun koltukta gazetecileri arayarak bizlere iftira atarak kimlere hizmet ediyorsun? Söylediğin yalanlara ve iftiralara komuta kademesini ortak ettiğinden onların haberi var mı? TSK'da Cemaatçi olmadığını neye dayanarak söylüyorsun? Sen önce bu sorulara cevap ver. Senin aradığın bir çok gazeteci senin Paralelciler’in eline düşmüş bir zavallı olduğunu söylüyor. Paralelciler seni nerenden yakaladı? Çık sen önce bunları açıkla bizlere iftira etmeyi bırak.

HTS Raporlarımızı kim istedi?


14 Nisan da katıldığımız A Haberde Sevilay YÜKSELİR’in sunduğu “Yüzde Yüz Siyaset” Programında Abdurrahman ŞİMŞEK çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Kendisine gelen bilgilere göre Emniyet Genel Müdürü Mehmet KILIÇLAR’ın talimatı ile Sevilay YÜKSELİR, Fidel OKAN ve Abdurrahman ŞİMŞEK’in HTS kayıtları İstihbarat Dairesi'nden ve KOM’dan istenmiş. Bundaki amaç bizlerin, kimlerle irtibatta olduğumuzu ortaya çıkarmakmış. Eğer bu iddia doğruysa bu şahsın derhal görevden alınması gerekiyor. Kendisi şimdi yurt dışında. Öncelikle gelmesini bekliyoruz. Sonrasında açıklama yapmasını bekleyeceğiz. Herhangi bir açıklama yapmadığı takdirde hakkında yasal işlem başlatacağız. LOG kayıtları ortaya çıktığında kimin hangi amaçla bunları istediği de ortaya çıkacak.

LOG KAYITLARI:

İstihbarat'ta ve KOM’da, bilgisayar üzerinde yapılan tüm kişisel verilerin bulunduğu SERVER’da sorgulama yapanların, kimi, neyi sorguladığı tutulur. İlerde bir soruşturma olursa buradan çıkarılır.

YAZARIN SON YAZILARI

Künye - İletişim - Reklam
Son.tv'te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu sahibine aittir. Ayrıca basın ilke ve ahlak kurallarına uymaya söz veren Son.tv aynı şekilde muhtaplarının da hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda özel haberlerinin kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılması durumunda hukuki yollara başvurur.