SON TV

12’nci Kalkınma Planı kapsamında adalet hizmetleri çalışmaları başladı

Yargıtay üyesi Alpaslan Azapağası, hazırlığı yapılan Türkiye’nin 12’nci Kalkınma Planı kapsamında en önemli bölümlerden birinin adalet hizmetleri olduğunu paylaştı. Azapağası, Kalkınma Planı kapsamında adalet hizmetleri çalışmalarını yürüten komisyondan da fotoğraflar paylaştı.

12’nci Kalkınma Planı kapsamında adalet hizmetleri çalışmaları başladı

Yargıtay üyesi Alpaslan Azapağası, sosyal medya hesabından hazırlığı yapılan Türkiye’nin 12’nci Kalkınma Planı kapdamında adalet hizmetleri çalışmalarından fotoğraflar paylaştı. Azapağası paylaşımında, Türkiye’nin 12’nci Kalkınma Planının hazırlandığını belirterek, Birinci Beş Yıllık Kalkınma Planının 3 Aralık 1962’de hazırlandığını hatırlattı.

Kalkınma Planlarının en önemli bölümlerinden birini de adalet hizmetlerinin oluşturduğunu aktaran Azapağası, “Çünkü adalet; girişimcilik, yenilik, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve insan haklarının korunup geliştirilmesi açısından hayati öneme sahip. Ülkemizin 2023 vizyonuna uygun şekilde; adil, etkin ve zamanında işleyen, vatandaşların fikirlerine önem veren bir sisteme yönelik çözümler üretip hayata geçirmek hepimizin tarihi sorumluluğu. Bu kapsamda tecrübeli hukukçulardan oluşan Adalet Hizmetleri Özel İhtisas Komisyonu adalet hizmetlerinin tüm yönlerini tartışıyor ve 2024 yılından itibaren beş yıllık dönemin vizyonunu belirliyor” dedi.

Azapağası, “Köklü kurumsal kültürümüze dayanılarak ve uluslararası alanda en iyi örneklerin, insan hakları standartlarının, uluslararası kuruluşların yaptığı değerlendirmelerle, belirlediği ilkelerin dikkate alınması suretiyle yenilikçi ve çözüm odaklı bir Kalkınma Planı hazırlanacağına inanıyorum. Başkanlığını yaptığım, tarihi bir görevi üstlenen Komisyonun her bir üyesine ilham verici görüş ve önerileri için teşekkür ediyorum” aktarımında bulundu.