SON TV

13 Sivil Toplum Kuruluşu Filistin için ‘Hayır Çorbası’nda birleşiyor!

İsrail’in Filistin’e yönelik zulmünün devam ettiği şu günlerde 13 STK bir araya gelerek ‘Filistin’e Sahip Çık’ sloganıyla ‘Hayır Çorbası’ programında buluşacak.

13 Sivil Toplum Kuruluşu Filistin için ‘Hayır Çorbası’nda birleşiyor!

İsrail’in Filistin’e yönelik zulmünü kınamak için ‘Filistin’e Sahip Çık’ sloganıyla başlatılan ‘Hayır Çorbası’ organizesi için 13 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) bir araya geldi. 20 Aralık Perşembe günü Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde saat 12:00’da Kızılay ile organize edilen, Filistinliler yararına bir gün düzenleniyor.

Kızılay’la birlikte yürütülen programa, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Yerlikaya ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü katılacak.

STK’LAR FİLİSTİN İÇİN TOPLANDI

İşte ‘Hayır Çorbası’nda bir araya gelen STK’lar: BAKAP (Başakşehir Gençlik ve Kadın Platformu), ACİLDER (Acil Yardım Gönüllüleri Derneği), BAŞEDER (Başakşehir Engelliler Derneği), Başakşehir Erdemli Nesiller Eğitim ve Kültür Derneği, Beyazgül Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, EZCADER (Ezcacılar Dostluk, Dayanışma ve Kalkındırma Derneği), HAKADER (Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği), İnsan ve Medeniyet Hareketi, KASAV (Kadın Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Vakfı), Mutlu Yuva Derneği, NEYAD (Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği), ÖNCE İNSAN (Uluslararası Kadın ve Çocuk Dayanışma Derneği), Türk Gençlik Vakfı, UKTEDER (Uluslararası Gençleri Topluma Kazandırma ve Eğitim Derneği)

Bilindiği gibi 1947’den günümüze Filistin’i parsel parsel işgal eden İsrail, son zamanlarda Müslümanlara yönelik ağır zulmüyle Türkiye’den ve Filistin’in yanında olan milyonlarca insandan büyük tepki alıyor. Filistin topraklarını her geçen gün işgal eden Yahudi yerleşim yerlerinin her geçen gün arttığı görülüyor.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: