SON TV

18 günlük sıcak takibin ardından PKK’ya ağır darbe

PKK'lı terörist Filiz Aslan'ın 18 günlük takip sonucunda 25 yıllık teröristliğine son verildi. Terörist Aslan ile birlikte 3 kadın teröristin daha etkisiz hale getirildiği operasyon İHA ve SİHA ile gerçekleştirildi.

18 günlük sıcak takibin ardından PKK’ya ağır darbe

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’de mensubu Leyla Agiri kod adlı terörist Filiz Aslan, TSK’nın başarılı operasyonu sonucu etkisiz hale getirildi.

Van’ın Özalp ilçesinden 1995 yılında Şam’a gidip Abdullah Öcalan’ın yanında örgüte giren 47 yaşındaki terörist Aslan, şehirlerden terör örgütünün dağ kadrosuna özellikle kadın eleman kazandırıyordu. Aslan, aynı görevi son 4 senedir de Suriye’nin YPG tarafından işgal edilen bölgelerinde farklı sivil kılıklarda yapıyordu.

Haziran ayının ilk haftasında kadın teröristin Suriye’nin kuzeyindeki Ayn El Arap bölgesinde olduğu belirlendi. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi karşısına denk gelen Ayn el Arap’da bölgesel çalışma sürdüren Türk istihbarat ekipleri kadın teöristin bir grup YPG’li teröristle birlikte Helince köyünde olduğunu saptadı.

BİR SİHA İLE 4 TERÖRİST

İnsansız Hava Aracı (İHA) ile takip edilen terörist Aslan, 18 gün süreyle izlendi. Koordinatları TSK’ya bildirilen eve, 23 Haziran günü akşam saatlerinde bölgede görevli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile hava harekâtı düzenlendi.

Operasyonda Filiz Aslan ile birlikte PKK/Kongra-Star üyesi ve YPG’nin üst düzey askeri kanat sorumlusu Zehra Berkel (33), Mizgin Halil ve Emine Veysi adlı kadın teröristler de öldürüldü. PKK’nın Serhat, Avaşin, Zap, Hinere gibi kamplarının sözde komutanı ve PKK’nın kadın örgütlenmesi PJAK, KJB (Yüce Kadınlar Topluluğu), KJK gibi örgütlerin üst düzey yöneticisi olan terörist Filiz Aslan’ın etkisiz hale getirilmesi terör örgütünde şoka neden oldu.

KARA PROPAGANDA MALZEMESİ

Operasyonun ardından terör örgütü PKK-YPG ve yandaşları Türkiye’nin köydeki Kürt kadınları evlerinde katlettiğine dair kara porpagandaya başladı.

Kadın teröristlerin sivil kıyafetli fotoğraflarıyla yapılmaya çalışılan propagandaya HDP Adana milletvekili Tülay Hatipoğlu da destek verdi.