SON TV

2018 KPSS önlisans sınavı ne zaman? KPSS önlisans sınav yerleri ve giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

KPSS önlisans başvuruları sonrası gözler KPSS sınav giriş yerleri ve PSS önlisans sınav giriş belgelerine çevrildi. Peki binlerce adayın ter dökeceği KPSS sınav giriş yerleri açıklandı mı ve KPSS önlisans sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2018 KPSS önlisans sınavı ne zaman? KPSS önlisans sınav yerleri ve giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

2018 KPSS önlisans sınavına kısa süre kala, sınava girecek birçok aday KPSS önlisans sınav yerlerini araştırıyor. 2018 KPSS önlisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak sorusu merakla araştırılırken, 4 Kasım’da gerçekleşecek sınavın sınav yerleri hakkında ÖSYM’den henüz açıklama yok. İşte merak edilen detaylar…

2018 KPSS önlisans için aşvuru yapacak adaylara 28 Ağustos ve 12 Eylül 2018 tarihleri başvuru tarihi olarak aktarılmış ve adayların başvurularını yapmaları beklenmişti. Daha önce yayımlanan kılavuzda sınavın uygulama tarihi 04 Kasım 2018 olarak aktarılmıştı.

Sınavın uygulanma sürecine kısa bir zaman kalmış olmasına rağmen ÖSYM tarafından henüz sınav giriş belgeleri açıklanmış değil. Binlerce adayın merakla beklediği KPSS önlisans sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak soruları gündeme geldi ve adaylar tarafından sınav yerleri ne zaman açıklanacak soruları yansıtılmaya başlandı.

ÖSYM yayımladığı kılavuzda sınav sonuçlarının açıklanma tarihi olarak 29 Kasım 2018 tarihini aktarmıştır. Buradan hareketle KPSS önlisans sınav giriş belgelerinin yayımlanma tarihi olarak net bir tarihi belirtmenin zor olduğunu söylemek isteriz. Daha önce uygulanan sınavlardan bir varsayım yaparak sınav giriş belgelerinin Ekim ayının sonlarına doğru açıklanacağını söylemek mümkün durumdadır. Bu bağlamda yaklaşık olarak 1 haftalık bir sürecin ardından sınav giriş belgelerinin yayımlanacağını öngörmekteyiz.

KPSS önlisans sınav giriş belgeleri yayımlandı mı sorusu adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 28 Ağustos 12 Eylül tarihleri arasında başvuruları alınan KPSS önlisans sınavı için geç başvuru işlemi 26 Eylül’de gerçekleştirildi. 4 Kasım’da gerçekleştirilecek olan KPSS önlisans sınavında adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacak. Sınavın süresi 130 dakika olacak. Testler adaylara bir kitapçık hâlinde verilecek ve bir cevap kâğıdı kullanılacaktır.

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI MI?

4 Kasım’da gerçekleştirilecek olan KPSS önlisans sınavı için sınav giriş belgeleri henüz yayımlanmadı. KPSS önlisans sınav giriş belgelerinin gelecek hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. KPSS önlisans sınav giriş belgeleri açıklandıktan sonra adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden sınav giriş yerlerini sorgulayabilecek.

KPSS ÖNLİSANS SINAVINDA HANGİ TESTLER UYGULANACAK?

ETİKETLER: