SON TV

4 bin dosyayı inceledi yeni yıla sıfır dosya ile girdi

Verdiği seri kararlarla daha önce görev aldığı mahkemelerde adı 'jet hakim' olarak anılan şimdi ise İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nde görevli Başkan Ahmet Korkusuz yine adından önemli bir şekilde söz ettiriyor. Öyle ki 4 bin dosyasını karara bağlayarak yeni yıla sıfır dosya ile girdi. Titizlikle incelediği dosyalarda tarafların da adalete erişimine hız kazandırdı.

4 bin dosyayı inceledi yeni yıla sıfır dosya ile girdi

Görev aldığı tüm adliyelerde ve mahkemelerde dosyalarını titizlikle inceleyip sonuçlandırıp ‘sıfırcı veya jet hakim’ ismiyle bilinen İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi 18. Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Korkusuz yine aynı şekilde dosyalarını karara bağlıyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI, DOSYALARI SIFIRLADI

Başkan Ahmet Korkusuz 2021 yılında 4 bin dosyası bulunan dairede adeta gece gündüz çalışarak, evine dahi dosya götürüp inceleme yaparak tüm dosyalarını bitirdi. 4 bin dosyayı karara bağlayan Başkan Korkusuz, 2022 yılına adının anıldığı gibi sıfır dosya ile girdi. Ortalama 15 günde tüm dosyalarının hepsinin mahkemesine göndermiş oldu.

ADALETE ERİŞİME HIZ KAZANDIRIYOR

Resmi belgede sahtecilik, sahte fatura düzenleme ve kullanma, mühür bozma ile Atatürk aleyhine işlenen suçların yer aldığı ceza dairesinde görev alan İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi 18. Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Korkusuz bu suçlardan dairesine gelen tüm dosyalarını karara bağladı. Mesleğinde 36. Yılını geride bırakan tecrübeli Başkan Korkusuz adeta bir istisna oluşturuyor. Titizlikle incelediği dosyalarda tarafların da adalete erişimine hız kazandıran İstanbul Bölge Adliyesi Mahkemesi 18. Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Korkusuz her yıl üstün performansı ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Kaynak: SABAH